×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Los Laudy zagrożony


W zeszłym tygodniu dyrektor generalny Ryanaira ujawnił, że istnieje możliwość przestawienia się Laudy z floty airbusów na flotę boeingów. Teraz firma stwierdza, że istnieje możliwość zamknięcia wiedeńskiej bazy Laudy.


W oświadczeniu Grupa Ryanair podała, że w roku obrotowym 2020 Lauda mimo niższych taryf biletowych nie osiągnęła oczekiwanych wyników. Stało się tak z powodu ostrej konkurencji cenowej między Laudą a liniami lotniczymi z Grupy Lufthansy na głównych rynkach austriackich i niemieckich.

Po uderzeniu pandemii koronawirusa cała flota spółki została uziemiona. Podczas gdy Grupa Ryanair stara się obniżyć koszty, a główny konkurent Lauda, Austrian Airlines, spodziewa się otrzymać pomoc państwa w wysokości 800 mln euro, "Lauda musiała całkowicie przemyśleć swoją strategię i znacznie obniżyć swoje plany rozwoju", przekonują władze spółki.


Dlatego też linia pracuje nad planami restrukturyzacji, redukcji kosztów i ewentualnej redukcji zatrudnienia, aby zabezpieczyć przyszłość swojej wiedeńskiej bazy.

"Brak porozumienia w sprawie znaczących redukcji kosztów 20 maja spowoduje, że wiedeńska baza A320 zostanie zamknięta 30 maja, co spowoduje utratę ponad 300 miejsc pracy" - dodaje Ryanair Group.

fot. mat. prasowe gość_e3686 - Profil
gość_e3686
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie