Los Laudy zagrożony

20 maja 2020 11:30
W zeszłym tygodniu dyrektor generalny Ryanaira ujawnił, że istnieje możliwość przestawienia się Laudy z floty airbusów na flotę boeingów. Teraz firma stwierdza, że istnieje możliwość zamknięcia wiedeńskiej bazy Laudy.
Reklama
W oświadczeniu Grupa Ryanair podała, że w roku obrotowym 2020 Lauda mimo niższych taryf biletowych nie osiągnęła oczekiwanych wyników. Stało się tak z powodu ostrej konkurencji cenowej między Laudą a liniami lotniczymi z Grupy Lufthansy na głównych rynkach austriackich i niemieckich.

Po uderzeniu pandemii koronawirusa cała flota spółki została uziemiona. Podczas gdy Grupa Ryanair stara się obniżyć koszty, a główny konkurent Lauda, Austrian Airlines, spodziewa się otrzymać pomoc państwa w wysokości 800 mln euro, "Lauda musiała całkowicie przemyśleć swoją strategię i znacznie obniżyć swoje plany rozwoju", przekonują władze spółki.


Dlatego też linia pracuje nad planami restrukturyzacji, redukcji kosztów i ewentualnej redukcji zatrudnienia, aby zabezpieczyć przyszłość swojej wiedeńskiej bazy.

"Brak porozumienia w sprawie znaczących redukcji kosztów 20 maja spowoduje, że wiedeńska baza A320 zostanie zamknięta 30 maja, co spowoduje utratę ponad 300 miejsc pracy" - dodaje Ryanair Group.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy