Lufthansa, Eurowings i Swiss przygotowują się do wakacji

11 maja 2020 09:40
5 komentarzy
W przyszłym miesiącu przewoźnicy Grupy Lufthansa mają uruchomić loty na Kretę, a od lipca planowane są regularne rejsy na Majorkę.
Reklama
Trzy linie przywrócą do regularnej siatki ok. 80 maszyn, które do tej pory były uziemione. W sumie obsługiwanych będzie 106 połączeń. Grupa Lufthansy podkreśla, że decyzja była podyktowana rosnącym zainteresowaniem podróżnych oraz regularnym znoszeniem restrykcji przez kolejne kraje europejskie.


- Dostrzegamy wśród ludzi chęć, by znów latać. Hotele i restauracje powoli się otwierają, a wizyty u przyjaciół i rodziny są w niektórych krajach dozwolone – podkreśla Harry Hohmeister, członek zarządu Lufthansy.

Linie zaznaczają jednak, że przed podróżą pasażerowie będą zobligowani do zapoznania się z lokalnymi przepisami epidemiologicznymi. Ponadto, na pokładzie obowiązywać będzie obowiązek używania maseczek, a wydawanie posiłków zostanie ograniczone do minimum.

Władze Lufthansy zaznaczają, że kolejne szczegóły decyzji będą podawane w następnym tygodniu.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
adam7691 2020-05-11 14:20   
adam7691 - Profil adam7691
hahaha : gdzie ci mówiący że LH nie będzie latać do października
pewnie że posiłków nie będzie, linie muszą sobie odzyskać to co stracili, czekam jeszcze na podniesienie cen biletów, bo przecież musieli wprowadzić dodatkowe standardy sanitarne, może należało by każdego pasażera przed lotem wykąpać.
gość_49cfc 2020-05-11 13:09   
gość_49cfc - Profil gość_49cfc
Pytanie jak finansowo wyglada rozdawanie wody a’la LOT - z gazem czy bez gazu - versus rozdawanie buteleczek. Na pewno ograniczenie tej oferty do wody będzie skutkowało oszczędnościami. Lufthansa na krótkich lotach od dawna serwis organizuje w ten sposób, ze pasażer dostaje przekąskę do łapy wchodząc do samolotu, a później tylko z napojami jadą. Teraz pewnie razem z przekąska lub kanapka dostanie butelkę wody i już. Ciekawe co zrobią z klasa biznes, bo tam może być trudniej przeforsować taki minimalizm, szczególnie na długich trasach.
WROMK 2020-05-11 13:05   
WROMK - Profil WROMK
Zawsze będzie można dawać wcześniej przygotowane pudełeczka z jedzeniem, wodą, sokiem itp. Coś jak kiedyś w Eurowings w taryfie z bagażem i jedzeniem. Wyjdą teraz prawdziwe intencje linii.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy