IATA sprzeciwia się polityce pustych miejsc

Bartłomiej Wojnowski - Profil Bartłomiej Wojnowski
07 maja 2020 10:15
3 komentarze
Mimo wcześniejszego poparcia pomysłu, we wtorek (6.05) przedstawiciele Międzynarodowego Stowarzyszenia Transportu Powietrznego (IATA) skrytykowali rozwiązanie, jakoby utrzymanie pustych miejsc w samolotach miałoby przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
Reklama

Brian Pearce, główny ekonomista Stowarzyszenia podkreślił, że przeważająca część przewoźników nie zdoła wypracować zysku w sytuacji redukcji środkowych miejsc.

Podobnego zdania jest Michael O’Leary, prezes Ryanaira.

- Samoloty Ryanair nie wrócą na niebo, jeśli linia lotnicza zostanie zmuszona do pozostawienia pustego środkowego miejsca, aby zastosować się do „idiotycznych” zasad dystansowania społecznego podczas lotu – wyjaśnia.

David Powell, doradca medyczny IATA uważa, że zamiast odstępów w samolocie należy wprowadzić obowiązek noszenia maseczek, mierzenia temperatury pasażerom przed wejściem na pokład oraz zachowanie szczególnej staranności przy dezynfekcji maszyn.


Warto dodać, że Alexandre de Juniac, dyrektor generalny IATA w kwietniu br. dopuszczał możliwość wprowadzenia rygoru ograniczenia miejsc.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_49cfc 2020-05-07 16:31   
gość_49cfc - Profil gość_49cfc
Akurat cyrkulacja powietrza w samolocie jest wymuszona, a klimatyzacja ma filtry hepa, wiec to nie jest problemem. Pytanie jak zostawianie jednego pustego fotela ma się do zalecanej odleglosci 1,5-2 metrów. Poza tym to jest fotel obok, a fotel przed i za? Z tego względu jest to bez sensu, a nie dlatego, ze klimatyzacja jest.
gość_8b80a 2020-05-07 12:35   
gość_8b80a - Profil gość_8b80a
@adam7691

Adam, to co drugie miejsce wolne wygląda na lobbying tradycyjnych, zwłaszcza Lufy, która chce "zapełnić" samoloty zmniejszonym ruchem biznesowym. Przy co drugim wolnym będzie można zedrzeć po 500 EUR za bilet, bo konkurencja też zaoferuje niewiele miejsc. Stracą na tym LCC.

Większość regulacji "dla naszego dobra" to lobbying.
adam7691 2020-05-07 11:05   
adam7691 - Profil adam7691
Zostawianie pustego miejsca jest bez sensu, a co z klimatyzacją i cyrkulacją powietrza, też wyłączyć. A może okna pootwierać.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama