eSky zwalnia ponad 15 proc. pracowników

17 kwietnia 2020 09:49
W szeregach pośrednika internetowego dochodzi do redukcji etatów, jednak platforma zapowiada, że zwolnieni będą mogli wrócić prawdopodobnie już na jesieni.
Reklama
- Zwolnienia to nasza odpowiedź na ograniczenie lotów do Chin w połowie stycznia i drugie mocne uderzenie pod koniec lutego - zawieszenie ruchu lotniczego we Włoszech, a potem w następnych europejskich krajach. Przeprowadziliśmy je w marcu. Redukcja objęła proporcjonalnie pracowników wszystkich obszarów: działu technologii, call center, back office i marketingu - powiedział Łukasz Neska, wiceprezes eSky.pl.

Zajmujący się sprzedażą biletów lotniczych i pakietów wyjazdowych eSky.pl w marcu zwolnił 94 spośród ponad 600 polskich pracowników - 83 w Katowicach (gdzie ma siedzibę) i 11 w Warszawie. Spółka działa na terenie 50 państw (gdzie zatrudnia ponad 400 pracowników) i również tam dochodzi do licznych zwolnień. Proces przybrał jednak największą skalę właśnie w Polsce, ponieważ nad Wisłą skupione są usługi związane z Europą Zachodnią.


- W kwietniu planujemy przeprowadzić dla byłych pracowników warsztaty aktywizujące na rynku pracy. O zwolnieniach poinformowaliśmy ich w sposób transparentny, choć zdalnie. Duża część deklarowała chęć powrotu, gdy sytuacja wróci do normy. Będziemy się kontaktować z tymi osobami w pierwszej kolejności. Tylko w 2019 r. do naszej firmy dołączyło 200 osób, dlatego wierzymy, że wrócimy do poprzedniego stanu zatrudnienia albo nawet go przekroczymy - podkreśla Neska.

eSky.pl ma jednak plan dla zwolnionych pracowników. Zgodnie z zapowiedziami zarządu, możliwy jest powrót personelu już w okolicach jesieni.

- W kwietniu planujemy przeprowadzić dla byłych pracowników warsztaty aktywizujące na rynku pracy. O zwolnieniach poinformowaliśmy ich w sposób transparentny, choć zdalnie. Duża część deklarowała chęć powrotu, gdy sytuacja wróci do normy. Będziemy się kontaktować z tymi osobami w pierwszej kolejności. Tylko w 2019 r. do naszej firmy dołączyło 200 osób, dlatego wierzymy, że wrócimy do poprzedniego stanu zatrudnienia albo nawet go przekroczymy - przewiduje wiceprezes spółki.

W 2019 roku eSky zwiększył sprzedaż o 81 proc., czyli do poziomu 2,3 mld zł (total transaction value, TTV), a liczbę rezerwacji o 65 proc. (do ponad 2 mln).

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy