×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Finnair zachęca pracowników do tymczasowej pracy w branży medycznej


W okresie tymczasowych zwolnień, pracownicy Finnaira mogą znaleźć pracę w firmach medycznych takich jak Mehiläinen czy Attendo. Zatrudnienie tam znalazło już 67 osób na różnych stanowiskach.


Pracownicy przewoźnika są kierowani do innych firm, o ile te nie konkurują bezpośrednio z przewoźnikiem. W firmach medycznych znajdują zatrudnienie nie tylko osoby z doświadczeniem w tej branży, ale także inne, którym oferowane są rozmaite stanowiska organizacyjne. Oferty takie będą dostępne przynajmniej w kwietniu i maju. Jednocześnie Mehiläinen czy Attendo będą tylko pracodawcami tymczasowymi. Głównym pracodawcą pozostanie Finnair - dzięki temu po przywróceniu ruchu lotniczego, pracownicy przewoźnika będą mogli szybko wracać do swoich podstawowych zajęć.

- Wiemy, że wielu pracowników Finnaira ma doświadczenie lub wykształcenie medyczne. Dlatego, dzięki bardzo sprawnej współpracy między naszymi firmami byliśmy w stanie szybko zaoferować zatrudnienie tymczasowe wielu osobom - powiedziała Anu Kolari, działu HR w Mehiläinen. 


Jednocześnie w marcu br. liczba przewiezionych przez Finnaira pasażerów spadła o 56,4 proc. względem tego samego miesiąca 2019 r. i osiągnęła poziom 498,6 tys. Średnie wypełnienie samolotów wyniosło zaledwie 58 proc. (-20,3 pkt proc.). Ruch najbardziej obniżył się na trasach do Azji (-59,6 proc., 80,3 tys.). Mniejsze spadki odnotowano w segmencie cargo (-37,6 proc., 1,69 tys. ton).

fot. Dominik Sipinskigość_d8db4 - Profil
gość_d8db4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie