Koronawirus ratuje Alitalię

20 marca 2020 10:30
1 komentarz
Włoska grupa technologiczna Almaviva wraz z innymi firmami technologicznymi wyraziła zainteresowanie zakupem linii Alitalia. W przeciwnym razie włoską linię uratuje rząd.
Reklama
Grupa technologiczna Almaviva oświadczyła, że wraz z grupą innych firm świadczących usługi informatyczne wyraziła zainteresowanie bankrutującą linią Alitalia. Przewoźnik przynoszący straty jest prowadzony przez wyznaczonych przez zarządców komisarycznych od maja 2017 r. i poszukuje nowych inwestorów do jego zakupu i restrukturyzacji działalności.

Rząd włoski powiedział w tym tygodniu, że jest gotowy oddać Alitalię pod kontrolę państwa, ponieważ światowy sektor linii lotniczych został wprawiony w zakłopotanie z powodu wybuchu pandemii koronawirusa. Decyzja rodzinnej firmy Almavivy ma na celu ożywienie Alitalii i włoskiej turystyki w ogóle - podano w oświadczeniu.

Konsorcjum wyraziło zainteresowanie całą linią lotniczą, teraz grupa inwestorów będzie teraz analizować dane linii lotniczej, aby przygotować swoją ofertę. Firma nie ujawniła tożsamości pozostałych inwestorów.


Almaviva, która w 2018 roku osiągnęła przychody w wysokości 823 mln euro (880 mln dolarów), jest kontrolowana przez rzymską rodzinę Tripi i zarządza włoskimi call-centrami, które obsługują wiele największych firm w kraju.

Alitalia znajduje się w trudnej sytuacji, ponieważ ograniczenia w podróżowaniu nałożone przez kilka rządów w celu zwalczania pandemii koronawirusa przyczyniły się do powstania poważnych problemów finansowych przewoźnika.

Jeszcze przed kryzysem koronawirusowym Alitalia była w stanie funkcjonować, tylko dzięki rządowym środkom w wysokości ok. 300 mln euro rocznie. W dekrecie, który wszedł w życie we wtorek wieczorem, rząd włoski przeznaczył 500 mln euro na wsparcie sektora lotniczego we Włoszech, a źródła podały Reutersowi, że większość pieniędzy trafi do Alitalii, której środki finansowe są na wyczerpaniu. Włosi są gotowi do utworzenia nowego przedsiębiorstwa, które mogłoby przejąć kontrolę nad linią lotniczą.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

gość_c26f5 2020-03-20 15:17   
gość_c26f5 - Profil gość_c26f5
Może i Icelandair paradoksalnie zyska na zamieszaniu w wirusem? Choć w nieco inny sposób....
zobacz link
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy