Norwegian anuluje 85 proc. połączeń i zwolni 90 proc. pracowników

17 marca 2020 09:30
1 komentarz
Norweski przewoźnik z uwagi na tragiczną sytuację w branży lotniczej zdecydował się anulować 85 proc. lotów i tymczasowo zwolnić 7300 pracowników, czyli 90 proc. wszystkich zatrudnionych osób.
Reklama

Budżetowy przewoźnik powiedział, że tymczasowe zwolnienia obejmą pilotów, personel pokładowy, obsługę techniczną oraz personel administracyjny.

Jeszcze cztery dni temu informowaliśmy, że Norwegian początkowo planował uziemić 40 proc. floty szerokokadłubowej i skasować 4 tys. lotów. Kryzys związany z wybuchem epidemii koronawirusa jak widzimy jest na tyle nieprzewidywalny, że sytuacja w branży zmienia się drastycznie z dnia na dzień.

W ciągu tych czterech dni Donald Trump, prezydent Stanów Zjednoczonych podjął decyzję o włączeniu do zakazu podróży do USA również Wlk. Brytanii oraz Irlandii. Szczególnie dotkliwe dla norweskiej linii jest dodanie do listy państw objętych dekretem Zjednoczonego Królestwa, w którym przewoźnik posiadał strategiczne bazy, z których wykonywał wiele połączeń do Ameryki Północnej.


Jak podała firma, wszystkie loty do Stanów Zjednoczonych zostaną zawieszone.

- Od 21 marca firma będzie przede wszystkim latać w Norwegii i pomiędzy stolicami nordyckimi oferując niskie ceny na przeloty - poinformował przewoźnik w komunikacie.

Ograniczenia w podróżach będą obowiązywały co najmniej do 17 kwietnia oraz będą dostosowywane do aktualnej sytuacji.

- To, przed czym stoi obecnie nasza branża jest bezprecedensowe i krytyczne, gdyż zbliżamy się do scenariusza, w którym większość naszych samolotów zostanie tymczasowo uziemiona. Kilka europejskich rządów już powiedziało, że zrobią wszystko co w ich mocy, aby zapewnić, że ich linie lotnicze będą mogły latać, gdy społeczeństwo wróci do normalności – skomentował Jacob Schram, pełniący obowiązki prezesa Norwegian.

Na koniec 2019 roku przewoźnik posiadał dług w wysokości 7,9 mld dolarów. Akcje linii potaniały na norweskiej giełdzie od początku roku o 82 proc.

Fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

gość_9e7d2 2020-03-18 09:22   
gość_9e7d2 - Profil gość_9e7d2
Może będzie szansa na anulowanie lotów Wrocław - Oslo
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy