Alitalia: Pasażerowie muszą nosić maseczki ochronne

16 marca 2020 09:30
Alitalia ma wyegzekwować noszenie masek ochronnych na pokładach samolotów, jeśli obłożenie samolotu nie pozwoli, że pasażerowie będą mogli być odpowiednio rozmieszczeni.
Reklama
Włoski przewoźnik zastosował ten środek ze skutkiem natychmiastowym, co stanowi część działań mających na celu zwalczanie pandemii koronawirusa, który szczególnie mocno dotknął Włochy. Alitalia musi poradzić sobie z poważnymi ograniczeniami w swojej działalności, ponieważ rząd stara się opanować sytuację.

Pasażerowie zostaną poproszeni o zapewnienie sobie maski ochronnej przed wejściem na pokład, a maski takie muszą być noszone, jeżeli z powodu dużej liczby pasażerów niemożliwe będzie utrzymanie odstępu między osobami wynoszącego 1 metr (3 stopy).

Alitalia ostrzega, że może odmówić wejścia na pokład pasażerom, którzy nie mają maski w swoim posiadaniu.


- Zalecamy pasażerom noszenie masek ochronnych również na lotniskach oraz podczas wsiadania i wysiadania z samolotu. Zdrowie i bezpieczeństwo podróżnych i pracowników zawsze było dla Alitalii priorytetem - informuje przewoźnik.

Alitalia twierdzi, że podjęła działania mające na celu intensyfikację działań dezynfekcyjnych w swojej flocie, a jej statki powietrzne wyposażone są w zestawy medyczne, dzięki którym personel pokładowy może poradzić sobie z pasażerami podejrzanymi o chorobę.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy