×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lufthansa nie przestanie latać do USA, ale zaoferuje tylko kilka tras


Grupa Lufthansy nie przestanie całkowicie latać do Stanów Zjednoczonych. Linie lotnicze uruchomią pojedyncze trasy ze swoich hubów do najważniejszych portów amerykańskich partnerów, skąd pasażerowie będą mogli kontynuować podróż.


Pomimo zakazu wjazdu dla Europejczyków do Stanów Zjednoczonych, niemiecka grupa uruchomi kilka połączeń z poszczególnych miast. Siatka połączeń zostanie podzielona na wszystkich przewoźników należących do grupy. W sobotę (14.03) Lufthansa poleci z Frankfurtu do Chicago i Newark, podczas gdy Swiss poleci z Zurychu do tych samych miast. Austrian Airlines obsłuży rejs z Wiednia do Chicago, zaś Brussels Airlines poleci z Brukseli do Waszyngtonu. 


Specjalny rozkład lotów na ten przejściowy 30-dniowy okres jest wciąż opracowywany. Pozostałe połączenia, jak również wszystkie trasy z Düsseldorfu, Monachium i Genewy zostaną odwołane. Dokonując wyboru, zadbano o to, aby klienci mogli nadal dolecieć do wszystkich miejsc w USA z przesiadką w hubach linii partnerskiej - United Airlines. Chodzi również o to, aby móc polecieć z powrotem do Europy z USA.

Kontynuacja niektórych połączeń jest możliwa dzięki wyjątkowi zawartemu w dekrecie Donalda Trumpa. W paragrafie 2, numer VII, załogi lotnicze są wyłączone z tego rozporządzenia. Do tej pory Lufthansa nie podała żadnych informacji na temat częstotliwości lotów. Według doniesień przewoźnik wciąż opracowuje nowy rozkład. 

#ban-do-usa
fot. mat. prasowegość_5fc97 - Profil
gość_5fc97
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie