×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


UIA nie zawiesza rejsów do Włoch


Aby zmniejszyć ryzyko zakażenia koronawirusem, podczas lotów do/z Włoch ukraiński przewoźnik stosuje środki ochrony zdrowia i bezpieczeństwa zgodne z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia i Ministerstwa Zdrowia Ukrainy. Do chwili obecnej nie zapadły żadne decyzje w sprawie anulowania operacji lotniczych do Włoch, zarówno na szczeblu międzynarodowym, jak i lokalnym. Dlatego UIA kontynuują loty do Rzymu, Mediolanu i Wenecji. Na międzynarodowych lotniskach w Mediolanie i Wenecji pasażerowie podlegają obowiązkowej kontroli lekarskiej, w tym kontroli temperatury.

Ukraińskie Linie Lotnicze w pełni rozumieją, że pasażerowie, którzy planowali podróże do/z Włoch w marcu lub kwietniu mogą być głęboko zaniepokojeni obecną sytuacją. W związku z tym przewoźnik oferuje bezpłatną zmianę daty wylotu w ramach ważności biletu (pod warunkiem dostępności miejsc w pierwotnej klasie rezerwacyjnej) na następujące trasy: z Ukrainy do Włoch, Niemiec i Szwajcarii z Włoch do Indii, Turcji i Egiptu z Włoch, Austrii, Hiszpanii, Francji, Niemiec i Szwajcarii do Izraela rejsy tranzytowe przez Ukrainę do Włoch.


Wszystkie usługi dodatkowe będą automatycznie przypisane do nowej rezerwacji. Zwroty dokonywane są zgodnie z warunkami taryf zastosowanych w bilecie. W przypadku biletów wystawionych pomiędzy 6 i 19 marca 2020 pierwsza zmiana rezerwacji w tej samej klasie rezerwacyjnej jest bezpłatna, jednak pod warunkiem, że zmiana ta zrobiona jest na minimum 14 dni przed wylotem.

Obecnie otrzymujemy niewiele próśb dotyczących zmian dat przelotu. Wypełnienie samolotów pozostaje wysokie - zauważyła Evgeniya Satska, dyrektor ds. komunikacji międzynarodowej UIA. 

- Wiele linii lotniczych ogranicza, a nawet odwołuje loty do Włoch. Zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest utrzymanie powiązań między krajami i gospodarkami w obecnej sytuacji. Aby zapewnić bezpieczeństwo naszym pasażerom i załodze, podejmujemy odpowiednie środki i postępujemy zgodnie z wytycznymi opublikowanymi w najnowszym komunikacie prasowym IATA, tj. zachowujemy spokój i wykonujemy naszą pracę profesjonalnie i konsekwentnie - dodaje Satska. 

fot. mat. prasowe
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_486c6 - Profil
gość_486c6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie