UIA nie zawiesza rejsów do Włoch

10 marca 2020 14:32
1 komentarz
Aby zmniejszyć ryzyko zakażenia koronawirusem, podczas lotów do/z Włoch ukraiński przewoźnik stosuje środki ochrony zdrowia i bezpieczeństwa zgodne z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia i Ministerstwa Zdrowia Ukrainy. 
Reklama
Do chwili obecnej nie zapadły żadne decyzje w sprawie anulowania operacji lotniczych do Włoch, zarówno na szczeblu międzynarodowym, jak i lokalnym. Dlatego UIA kontynuują loty do Rzymu, Mediolanu i Wenecji. Na międzynarodowych lotniskach w Mediolanie i Wenecji pasażerowie podlegają obowiązkowej kontroli lekarskiej, w tym kontroli temperatury.

Ukraińskie Linie Lotnicze w pełni rozumieją, że pasażerowie, którzy planowali podróże do/z Włoch w marcu lub kwietniu mogą być głęboko zaniepokojeni obecną sytuacją. W związku z tym przewoźnik oferuje bezpłatną zmianę daty wylotu w ramach ważności biletu (pod warunkiem dostępności miejsc w pierwotnej klasie rezerwacyjnej) na następujące trasy: z Ukrainy do Włoch, Niemiec i Szwajcarii z Włoch do Indii, Turcji i Egiptu z Włoch, Austrii, Hiszpanii, Francji, Niemiec i Szwajcarii do Izraela rejsy tranzytowe przez Ukrainę do Włoch.


Wszystkie usługi dodatkowe będą automatycznie przypisane do nowej rezerwacji. Zwroty dokonywane są zgodnie z warunkami taryf zastosowanych w bilecie. W przypadku biletów wystawionych pomiędzy 6 i 19 marca 2020 pierwsza zmiana rezerwacji w tej samej klasie rezerwacyjnej jest bezpłatna, jednak pod warunkiem, że zmiana ta zrobiona jest na minimum 14 dni przed wylotem.

- Obecnie otrzymujemy niewiele próśb dotyczących zmian dat przelotu. Wypełnienie samolotów pozostaje wysokie - zauważyła Evgeniya Satska, dyrektor ds. komunikacji międzynarodowej UIA.

- Wiele linii lotniczych ogranicza, a nawet odwołuje loty do Włoch. Zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest utrzymanie powiązań między krajami i gospodarkami w obecnej sytuacji. Aby zapewnić bezpieczeństwo naszym pasażerom i załodze, podejmujemy odpowiednie środki i postępujemy zgodnie z wytycznymi opublikowanymi w najnowszym komunikacie prasowym IATA, tj. zachowujemy spokój i wykonujemy naszą pracę profesjonalnie i konsekwentnie - dodaje Satska.

fot. mat. prasowe
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

gość_4fa34 2020-03-11 08:59   
gość_4fa34 - Profil gość_4fa34
Żenada.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy