Alitalia zawiesza wszystkie loty z Mediolanu-Malpensa

9 marca 2020 09:00
2 komentarze
Od 9 marca br. Alitalia zawiesi wszystkie połączenia lotnicze z portu Mediolan-Malpensa, w związku z nadzwyczajnym dekretem rządowym zamykającym region Lombardii na czas kwarantanny.
Reklama
Włoski przewoźnik Alitalia zawiesi wszystkie połączenia z lotniska Mediolan-Malpensa oraz ograniczy loty z Mediolanu-Linate wyłącznie do tras krajowych, w związku z nadzwyczajnym dekretem rządowym zamykającym region Lombardii z powodu epidemii koronawirusa.

Linia wstrzyma wszystkie swoje połączenia z portu Mediolan-Malpensa od 9 marca do 3 kwietnia br. Jednocześnie z portu Linate będą realizowane wyłącznie trasy krajowe ze zmniejszoną częstotliwością.

Alitalia już wcześniej ograniczyła swoje oferowanie, ponieważ popyt na podróże lotnicze spadł z powodu wybuchu koronawirusa, który szczególnie dotknął włoskie miasta. W następstwie radykalnego dekretu rządowego mającego na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa, linia wdrożyła plan reorganizacji lotów zarówno z Mediolanu, jak i z Wenecji.


Alitalia operuje z Malpensy do nowojorskiego JFK, Tokio-Narita i Rzymu, a z Linate do wielu europejskich i włoskich miast. Ostatnim lotem do Mediolanu przed zawieszeniem będzie AZ605 z Nowego Jorku, którego przylot planowany jest na 9 marca. Alitalia będzie nadal obsługiwać połączenia międzynarodowe z Rzymu-Fiumicino.

Jednocześnie Alitalia ograniczy częstotliwość lotów między Rzymem a Wenecją - obecnie oferowanych jest 35 lotów tygodniowo. Rząd włoski określił w dekrecie pilne działania obejmujące region Lombardii i kilka prowincji, w tym ograniczenia dostępu, odwołanie organizowanych imprez masowych oraz zamknięcie muzeów i placówek edukacyjnych, oprócz tego także niektórych restauracji.

Ograniczenie oferowania Alitalii w Mediolanie i zredukowanie ponoszonych kosztów finansowych, ma także związek z trwającym poszukiwaniem nowego nabywcy, który swoje zainteresowanie powinien wyrazić do 18 marca br.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

gość_edf2d 2020-03-09 18:00   
gość_edf2d - Profil gość_edf2d
arahja - oczywiście, że zatopi. Chyba, że znowu władzie europejskie się dogadają i za parę miesięcy wpompują w trupa setki mln euro. A decyzja o zawieszeniu Alitalii z MXP naprawdę rychło w czas... Najbardziej lubię zdanie o bezpieczeństwie pasażerów jako o priorytecie we wszystkich liniach :)
arahja 2020-03-09 11:42   
arahja - Profil arahja
Najciekawsze pytanie to czy koronawirus zatopi Alitalie czy wręcz przeciwnie i nagle zacznie zarabiać bo zamknie nierentowne trasy
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy