×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Aegean Airlines: Nowe malowanie i plany rozwoju


W środę (12.02) greckie linie lotnicze Aegean Airlines oficjalnie zaprezentowały nowe malowanie swoich samolotów i zapowiedziały plan rozwoju na najbliższe lata.


Nowe malowaniu samolotów jest inspirowane greckim niebem i morzem, historyczną architekturą oraz dziedzictwem narodowym Hellady.

Maszyną wykorzystaną do prezentacji był airbus A320neo (SX-NEO). Na obecną chwilę, jeszcze dwa samoloty (SX-NEA i SX-NEB) posiadają najnowsze barwy Aegean Airlines. Wszystkie te trzy maszyny to pierwsze airbusy z rodziny A320neo, które zostały dostarczone do przewoźnika. Przed rozpoczęciem sezonu letniego we flocie greckiej linii pojawią się jeszcze trzy samoloty tego typu. Łącznie, firma zamówiła 20 airbusów A320neo oraz 10 A321neo, które zostaną dostarczone do końca 2024 roku. Linia posiada również opcje na 12 samolotów z tej rodziny.

- Jestem dumny, ponieważ dzisiaj wraz z wprowadzeniem nowego samolotu do służby, zaczynamy świeży okres z nowym serwisem i z jeszcze większymi innowacjami dla naszych pasażerów – mówił na prezentacji Eftihios Vasilakis, prezes Aegean Airlines.
Przewoźnik zamierza zainwestować ponad 500 mln euro każdego roku przez najbliższe sześć lat, aby powiększyć i zmodernizować swoją flotę. Obecny na wydarzeniu Kyriakos Mitsotakis, premier Grecji, który skomentował plany linii jako „największą prywatną inwestycję w grecki rynek lotniczy”.

Airbusy A320neo latające dla Aegean Airlines będą wyposażone w 180 nowych foteli, z tego 156 znajdzie się w klasie ekonomicznej, a 24 w klasie biznesowej. Siedzenia w obu klasach podróży będą wyposażone w porty USB, służące do ładowania urządzeń elektrycznych w trakcie lotu. W samolotach zostaną zamontowane silniki Pratt&Whitney PW 1100G-JM.

Linia Aegean Airlines nieprzerwanie od 9 lat uznawana są za najlepszego europejskiego przewoźnika lotniczego krótkodystansowego. W 2019 roku przewoźnik przewiózł blisko 15 mln pasażerów. W skład floty linii wchodzą 52 samoloty (jeden airbus A319, 37 airbusów A320, trzy airbusy A320neo oraz 11 airbusów A321).

Fot. mat. prasowegość_5a710 - Profil
gość_5a710
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie