Wirus z Wuhan. Kolejne europejskie linie pozwalają anulować bilety

26 stycznia 2020 17:21
1 komentarz
Poszerza się lista europejskich linii lotniczych pozwalających swoim klientom na zmianę biletów lub rezygnację z podróży do Chin w najbliższym czasie.
Reklama
Decyzje te mają związek z rosnącym zagrożeniem po wybuchu w tym kraju epidemii wirusa z Wuhan. Według oficjalnych danych stwierdzono już ponad 2500 zachorowań, a 80 osób zmarło.

Lufthansa, a także pozostali przewoźnicy działający w jej grupie pozwalają na rezygnację bez ponoszenia dodatkowych kosztów z podróży zarezerwowanych najpóźniej 23 stycznia br. i obejmujących przelot do/z Chin w okresie do 23 lutego br. Pasażerowie mogą także alternatywnie zmienić na późniejszą datę wyjazdu, maksymalnie do 30 września br. Dotyczy to biletów wystawionych przez Lufthansę, Austrain Airlines, SWISS lub Brussels Airlines na rejsy do Państwa Środka realizowane przez wszystkie wymienione linie oraz Air China.


Holenderskie linie KLM poinformowały z kolei o możliwości bezkosztowego zwrotu biletów lub zmiany dat podróży do 29 lutego br. Wybrana data nowego wylotu nie powinna być późniejsza niż 31 maja br. i może obejmować rejsy KLM, Air France lub Delty. Zarazem KLM zapowiada, że dynamicznie zmieniająca się sytuacja w Chinach może wywołać zakłócenia planowanych w najbliższym czasie lotów do tego państwa. Dla osób, które nie chcą w obecnych warunkach podróżować do Państwa Środka przewoźnik przewidział też ofertę zmiany kierunku wyjazdu - wówczas jednak, w razie wystąpienia różnicy w cenie nowego biletu, klient będzie zobowiązany ją uregulować. Linie Air France nie wydały na razie w tej sprawie oficjalnego komunikatu, ale należy spodziewać się, że polityka francuskiego przewoźnika będzie analogiczna do KLM. Bezpośrednie rejsy między Paryżem a Wuhan zostały zawieszone formalnie do 3 lutego br.


Anulować podróż lub zmienić jej daty mogą również klienci rosyjskich linii Aerofłot. Opcja ta dotyczy biletów zarezerwowanych do 24 stycznia br. z oryginalnymi datami przelotu między 24 stycznia i 7 lutego br. Możliwe jest przesunięcie wyjazdu do 29 lutego br. lub zwrot biletu bez ponoszenia kosztów, bez względu na warunki danej taryfy.

W celu dokonania odpowiednich modyfikacji wszyscy przewoźnicy proszą o kontakt z ich centrami obsługi lub agentami, u których zostały zakupione bilety.


fot. mat. prasowe, AFP/Getty Images (okładka)

Ostatnie komentarze

adam7691 2020-01-27 17:06   
adam7691 - Profil adam7691
a co robi LOT
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy