Krakowskie lotnisko sparaliżowane przez mgłę

Marek Stus - Profil Marek Stus
14 stycznia 2020 19:10
28 komentarzy
Dziś (14.01) w Krakowie przez większą część dnia utrzymuje się gęsta mgła, która od rana wymusiła przekierowania i odwołania już kilkudziesięciu lotów. Fatalną sytuację pasażerów dodatkowo pogorszył strajk włoskich kontrolerów.
Reklama

Mgła sparaliżowała Kraków Airport już we wczesnych godzinach porannych uniemożliwiając starty i lądowania do godz. 11. Z dużym opóźnieniem wystartowały m.in. rejsy do Amsterdamu, Bolonii, Hamburga, Frankfurtu, Londynu-Stansted, Lwowa, Monachium i Warszawy. Odwołane zostały poranne loty do Birmingham, Budapesztu, Oslo Torp i kolejny rejs do Warszawy. Nie odbył się również lot Wizz Air do Katanii, który najpierw został opóźniony przez pogodę, a następnie odwołany z powodu rozpoczynającego się we Włoszech strajku kontrolerów ruchu lotniczego. Z tego samego powodu nie zrealizowano dziś rejsów Ryanaira do Bari, Bergamo, Cagliari i Rzymu-Ciampino. Wiele porannych przylotów zostało z kolei przekierowanych na lotnisko w Katowicach. Niektóre maszyny przebazowano później do Krakowa.

Sytuacja na lotnisku poprawiła się zaledwie na cztery godziny wczesnym popołudniem. Ostatni samolot wylądował w Balicach tuż po godz. 15. Od tego momentu wszystkie kolejne przyloty i odloty są systematycznie anulowane lub przenoszone do Katowic, a samolot lecący do Krakowa z Chersonia został przekierowany do Wrocławia. Pasażerowie proszeni są o sprawdzanie na bieżąco statusu swoich lotów i w razie konieczności o kontakt z przewoźnikami.

Prognozy meteorologiczne dla krakowskiego lotniska są niekorzystne. Poprawa pogody i pojawienie się warunków umożliwiających wykonywanie operacji lotniczych są spodziewane najwcześniej dopiero jutro w godzinach porannych.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_9cf17 2020-01-16 19:56   
gość_9cf17 - Profil gość_9cf17
Nocuje dużo samolotów, od 5.55 startują prawie co 5 minut więc jak jest mgła to wielka draka z tymi pasażerami w terminalu. Od paru miesiecy północy przylatuje jeszcze 3-4 samoloty dodatkowo na nocleg.
mflyer 2020-01-16 14:26   
mflyer - Profil mflyer
dzięki za odpowiedź ;)
Kelo 2020-01-16 14:07   
Kelo - Profil Kelo
mflyer: 2 maszyny obsługiwały 12 tras, 3 maszyny 18 tras. Wychodzi na to, że przewoźnik 6 tras na 1 samolot ustala mniej więcej. Czyli 5x6= 30, w systemie jest 28 tras więc jeśli zmiany to kosmetyczne. Może pojawią się jakieś 2 kierunki w niskiej częstotliwości lub jeden w większej częstotliwości (ale to tylko gdybanie, nie mam przecieków na ten moment)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama