Katowice: Nowe stanowiska postojowe

14 stycznia 2020 10:55
14 komentarzy
W Katowicach oddano do użytku rozbudowaną płytę zlokalizowaną obok terminalu cargo. Jednocześnie w porcie rozpoczynają się kolejne inwestycje.
Reklama

Płyta postojowa nr 3 zlokalizowana przed terminalem cargo dzięki rozbudowie zyskała 22 tys. metrów kwadratowych nowej nawierzchni. Znalazły się na niej cztery stanowiska przeznaczone dla samolotów kodu C. Zakończenie tej inwestycji przełożyło się na wzrost łącznej liczby stanowisk postojowych w porcie do 36.

Katowice kontynuują jednak proces inwestycyjny. Oprócz trwającej rozbudowy terminala pasażerskiego, lada moment rozpocznie się także budowa kolejnej płyty postojowej, roboczo nazwanej "pps hangary", o powierzchni 66 tys. metrów kwadratowej. GTL przewiduje, że realizacja tej inwestycji potrwa do IV kwartału przyszłego roku, a po jej zakończeniu w porcie przybędzie kolejnych dziewięć stanowisk dla samolotów kodu C. Będzie to również pierwszy etap rozbudowy bazy do obsługi technicznej maszyn - na działce zlokalizowanej przed przyszłą płytą znajdą się bowiem do 2025 roku dwa nowe hangary, które uzupełnią ofertę GTL.

W strategiczny i konsekwentny sposób podchodzimy do rozbudowy stanowisk postojowych. Chcemy zawsze dysponować odpowiednią ich liczbą i to z naddatkiem. Dzięki temu, wszystkim naszym partnerom handlowym, to jest liniom lotniczym, firmom kurierskim i organizacjom specjalizującym się w obsłudze technicznej samolotów, umożliwiamy optymalny rozwój. Liczba stanowisk postojowych to jeden z elementów infrastruktury, który ma bezpośredni wpływ na przepustowość. Bez nich linie lotnicze nie mogłyby rozwijać swojej stałej obecności w Katowice Airport. Przypomnę, że w Pyrzowicach funkcjonują bazy takich przewoźników jak: Wizz Air, Ryanair, Enter Air, Blue Panorama, Smartwings. Ponadto jesteśmy największy regionalnym lotniskiem w Polsce w segmencie cargo. Specyfika lotniczych przewozów kurierskich wymaga zabezpieczenia odpowiedniej liczby stanowisk, ponieważ frachtowce pomiędzy rotacjami mają nawet do 10-12 godzin przerwy. W Katowice Airport funkcjonuje także duża baza obsługi technicznej samolotów. Integralną jej częścią jest znajdująca się przed hangarami płyta postojowa. – mówi Artur Tomasik, prezes zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA.

Przypomnijmy, że z usług Katowice Airport skorzystało w 2019 roku 4,84 mln podróżnych. Lotnisko jest krajowym liderem w segmencie przewozów czarterowych i regionalnym w przewozach cargo i zakłada że w 2020 roku obsłuży znacząco powyżej 5 mln pasażerów w skali roku.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_32965 2020-01-15 18:14   
gość_32965 - Profil gość_32965
gość_2d43d W AYT OCZYWIŚCIE
gość_2d43d 2020-01-15 09:06   
gość_2d43d - Profil gość_2d43d
gość_32965: w Katowicach? To bardzo ciekawe.... co bierzesz? Ja tez bym chętnie spróbował.
gość_bc378 2020-01-15 01:12   
gość_bc378 - Profil gość_bc378
moze by tak rozbudowali toalety i o nie zadbali czy nie wspomne o obsludze bramek rodem z Poczty Polskiej ktorych chamstwo swieci w kazdej minucie. Ja jestem szczesliwy ze moje loty teraz obsluguje Krakow.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy