Dwie azjatyckie linie redukują liczbę miejsc do Nowego Jorku

13 stycznia 2020 10:37
Asiana Airlines i Cathay Pacific zredukują liczbę miejsc dostępnych na obsługiwanych przez nie rejsach do Nowego Jorku. Zmiany te przełożą się na ograniczenie ich oferty w klasach premium.
Reklama
Począwszy od 29 marca br. południowokoreańskie linie Asiana Airlines zastąpią airbusy A380 obsługujące jeden z dwóch codziennych rejsów między Seulem a Nowym Jorkiem mniejszymi airbusami A350-900. Zmiana typu samolotu pociągnie za sobą redukcję ogólnej liczy miejsc oferowanych na tej trasie z 806 do 622 dziennie. Wycofanie z połączenia do Nowego Jorku największego samolotu we flocie linii będzie skutkowało także rezygnacją z udostępniania foteli w najwyższej klasie serwisowej Asiany - Business Suite, czyli dawnej klasie pierwszej. W airbusie A380 dostępnych jest 12 takich miejsc, a w airbusach A350-900 nie ma ich wcale. Znacznie zmniejszy się też podaż miejsc w standardowej klasie biznes - obecnie koreański przewoźnik ma w sprzedaży 94 fotele dziennie w tej klasie na lotach do Nowego Jorku, a poza zmianach będzie oferował ich jedynie 56.


Planowane zmiany w siatce połączeń Asiany są efektem prowadzonej od ubiegłego roku restrukturyzacji linii. Działania te mają na celu poprawę fatalnej kondycji finansowej przedsiębiorstwa i dostosowania jego bieżącej oferty do potrzeb rynku.


Z kolei niestabilna od kilku miesięcy sytuacja w Hong Kongu i zmniejszenie zainteresowania podróżami do tego miasta wymusza korektę planów rozkładowych także na Cathay Pacific. Przewoźnik zamierza zrezygnować od października br. aż z dwóch codziennych rotacji między Kong Kongiem a Nowym Jorkiem-JFK. Obecnie linia obsługuje 25 lotów tygodniowo na tej trasie samolotami boeing 777-300ER i airbus A350-900. Oprócz tego maszyny Cathay Pacific latają codziennie także do Newark.

Od przyszłego sezonu zimowego ogólna liczba lotów oferowanych tygodniowo spadnie do 11 na trasie do Nowego Jorku-JFK, zaś bez zmian pozostanie codzienna rotacja do Newark. Znacząco zredukowana zostanie w konsekwencji dostępność miejsc w pierwszej klasie na tym rynku. Większość lotów będzie bowiem docelowo obsługiwana przez airbusy A350, które nie posiadają kabiny tej klasy. Pozostanie zaledwie jedna rotacja dziennie realizowana boeingami 777-300ER, w których znajduje się sześć foteli pierwszej klasy. Dziś Cathay Pacific oferuje każdego dnia 18 takich miejsc na rejsach do Nowego Jorku-JFK. Docelowo mniej będzie również foteli biznesowych w sprzedaży. Airbusy A350-900 w konfiguracji używanej przez hongkońskiego przewoźnika mają ich na pokładzie 38, a w boeingach 777-300ER kabina biznesowa liczy ich od 40 do 53.

Fot. mat. prasowe


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy