×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Asiana rezygnuje z nieopłacalnych tras


Linie lotnicze Asiana Airlines rozpoczęły działania mające na celu poprawę kondycji finansowej przedsiębiorstwa. Kroki, które mają do tego doprowadzić to rezygnacja z nieopłacalnych połączeń oraz wycofanie z floty starszych samolotów w zamian za zwiększenie nakładów na utrzymanie pozostałych maszyn.


Południowokoreański przewoźnik już od 9 lipca zamierza zawiesić trzy trasy z Seulu: do Delhi, Sachalina i Chabrowska. Z kolei od 27 października samoloty Asiany przestaną latać ze stolicy Korei Południowej do Chicago. Dodatkowym ruchem jest rezygnacja z pierwszej klasy od 1 września. Kabiny pierwszej klasy, które oferują airbusy A380 Asiany będą od tej pory w niezmienionej formie służyć jako kabiny, w których będą podróżować pasażerowie kupujący bilety klasy biznes.

Od początku kwietnia w ramach jednostek Asiana Airlines funkcjonuje specjalnie powołany zespół, którego zadaniem jest analiza możliwości poprawy kondycji finansowej w oparciu o zredukowanie floty, reorganizację siatki połączeń oraz zmiany w strategii sprzedaży. Prace te rozpoczęły się po tym jak pojawiły się wątpliwości odnośnie raportów finansowych i wysokości osiąganych strat. O kłopotach Asiany informowaliśmy miesiąc temu. W drugiej połowie marca tego roku z pełnionej funkcji zrezygnował jeden z wysokiej rangi dyrektorów linii, Park Sam-koo, a Kumho Asiana Group zdecydowała  się na sprzedaż 33 proc. udziałów pakietu kontrolnego aby zabezpieczyć wierzytelności spółki.


Poza rezygnacją z niektórych połączeń Asiana ogłosiła również plany dotyczące redukcji floty poprzez zmniejszenie liczby starszych samolotów z 19 do 10 do 2023 roku. Jako starzejące się maszyny linia określa te, które mają co najmniej 20 lat. Modernizacja floty będzie przebiegać w oparciu o airbusy A350 i A321neo, które linie już zamówiły. Rzecznik prasowy Asiany potwierdził, że odebrane zostanie wszystkie 25 egzemplarzy zamówionych A321neo. Pierwsze dostawy rozpoczną się prawdopodobnie w lipcu, ale data może ulec jeszcze zmianie. Samoloty te mają zastąpić posiadane teraz przez linię A321 starszej generacji. Co więcej rzecznik Asiany podał informację o tym, że linia chce inwestować dodatkowe środki w zapewnienie pewności płynnych operacji poprzez zakup zapasu części zamiennych i silników do samolotów.

fot. mat. prasowegość_02c08 - Profil
gość_02c08
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie