Hongkong stracił 13 proc. pasażerów

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
26 listopada 2019 08:00
Międzynarodowy port lotniczy w Hongkongu obsłużył w październiku 5,4 mln pasażerów, notując tym samym spadek o 13 proc. w stosunku rok do roku. Jest to zarazem trzeci miesiąc spadku liczby pasażerów na poziomie powyżej 10 proc. w ujęciu rocznym.
Reklama

Spadek liczby pasażerów podróżujących przez lotnisko w Hongkongu jest ściśle powiązany z trwającymi tam protestami antyrządowymi i pogłębia się z każdym miesiącem. Największe spadki ruchu odnotowano na trasach z Chin kontynentalnych i Azji Południowo-Wschodniej.

Liczba operacji spadła w stosunku rocznym o 6,1 proc. do 34,4 tys. startów i lądowań. Jest to powiązane z ograniczeniem przez wiele linii lotniczych swoich przepustowości i redukcjami rotacji z powodu mniejszej liczby pasażerów. Ruch cargo spadł o 5,5 proc. w stosunku do roku poprzedniego.


Mimo to Hongkong nadal pozostaje największym hubem dla lokalnego flagowego przewoźnika Cathay Pacific Airways. Między innymi z tego powodu ruch przesiadkowy na tym lotnisku wzrósł w porównaniu do analogicznego okresu 2018 roku o 7 proc.

W całym okresie 10 miesięcy od stycznia do października port lotniczy w Hongkongu zanotował spadek liczby pasażerów o 2,2 proc., liczby operacji o 0,6 proc., a także ruchu cargo o 7 proc. Według Departamentu Imigracji w Hongkongu liczba turystów odwiedzający region podczas popularnego Złotego Tygodnia w pierwszym tygodniu października spadła o 30 proc. w stosunku do roku ubiegłego, a liczba podróżnych przybywających do Chin kontynentalnych osiągnęła rekordowy spadek o 55,5 proc. w stosunku rocznym.

fot. mat. prasowe

Reklama
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama