Pasażer otworzył drzwi w trakcie lotu Asiana Airlines

27 maja 2023 11:06
Wczoraj (26.05) doszło do groźnego incydentu w trakcie lotu krajowego Asiana Airlines z Czedżu do Daegu. Jeden z pasażerów otworzył drzwi samolotu A321-200 na chwilę przed lądowaniem. Choć nikt nie ucierpiał, wielu podróżnych trafiło do szpitala w wyniku szoku.
Reklama
Samolot Airbus A321-200 o znakach rejestracyjnych HL8256 wystartował z Czedżu o 11:58 i po trzydziestu minutach spędzonych w powietrzu rozpoczął podejście do lądowania w Daegu. Wszystko przebiegało planowo, do momentu otwarcia drzwi ewakuacyjnych samolotu na minutę przed samym lądowaniem. Na wysokości około 250 metrów, jeden z pasażerów pociągnął za dźwignię drzwi zlokalizowanych zaraz za skrzydłem po lewej stronie kadłuba, doprowadzając do ich otwarcia.


Samolot Airbus A321-200 bezpiecznie wylądował w Daegu pomimo otwartych drzwi ewakuacyjnych. W wyniku incydentu na pokładzie wybuchła panika. Wielu pasażerów doznało trudności z oddychaniem, inni mdleli. Zaraz po lądowaniu dziewięciu pasażerów przetransportowano do szpitala, skąd zwolniono ich po kilkugodzinnej obserwacji. Mężczyznę odpowiedzialnego za otwarcie drzwi aresztowano.

Minister Transportu Korei Południowej wyjaśnił, że otwarcie drzwi podczas lotu na tak niskiej wysokości jest jak najbardziej możliwe z uwagi na zbliżoną wartość ciśnienia w kabinie pasażerskiej i poza nią.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy