×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Do floty LOT-u mają dołączyć boeingi 777


PLL LOT ma pozyskać w najbliższych miesiącach trzy boeingi 777-200, eksploatowane wcześniej przez Singapore Airlines. Przewoźnik na razie nie chce komentować tych informacji.


Jak dowiedział się nieoficjalnie Pasazer.com, polski przewoźnik szkoli obecnie załogi z myślą o wdrożeniu do eksploatacji boeingów 777. Szerokokadłubowe maszyny miałyby zostać przejęte po Singapore Airlines, które w ostatnim czasie masowo je wycofują w związku z dostawami najnowszych airbusów A350-900 oraz boeingów 787-10.

Nie wiadomo na razie o jaką wersję "triple seven" chodzi. Potencjalnie mogą to być tradycyjne egzemplarze (777-200), jak i te wyróżniające się zwiększonym zasięgiem (777-200ER). Przewoźnik z Singapuru użytkuje oba warianty w różnych konfiguracjach wnętrza (konfiguracja dwóch klas podróży z 26 miejscami w klasie biznes oraz 245 w klasie ekonomicznej bądź z 38 miejscami w klasie biznes i 228 w klasie ekonomicznej). LOT jednak najprawdopodobniej zmieni układ kabiny dostosowując ją do produktu dostępnego w boeingach 787-8 i -9. 


Emocje studzi na razie dział prasowy PLL LOT:

W tym momencie LOT nie szkoli swoich załóg na żaden inny typ samolotu dalekodystansowego niż Boeing 787. W fazie rozwoju stale monitorujemy dostępność różnych modeli samolotów na rynku, a nasi eksperci prowadzą analizy wielu statków powietrznych. Nie komentujemy spekulacji medialnych na ten temat - informuje nas Michał Czernicki, p.o. rzecznika prasowego LOT.

W dłuższej perspektywie pozyskanie boeingów 777 wydaje się korzystnym ruchem, który pozwoliłby na wycofanie obecnie użytkowanych, bardziej kosztownych w eksploatacji i niedostosowanych do potrzeb polskiego przewoźnika pod względem konfiguracji kabin airbusów A340-300. Ostatnio na łamach Pasazer.com informowaliśmy, że maszyny te pozostaną do października 2020 r.

Przypomnijmy, że polska linia korzystała z boeingów 777 w 2013 roku. LOT pozyskał je wtedy od portugalskiego EuroAtlantic Airways w ramach zastępstwa dla dreamlinerów wyłączonych z powodu kłopotów z bateriami litowo-jonowymi.

fot. Marek Stusgość_d4f5c - Profil
gość_d4f5c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie