Emirates: Tim Clark ustąpi ze stanowiska prezesa

27 grudnia 2019 09:30
Tim Clark, obecny prezes Emirates, już za kilka miesięcy ustąpi ze stanowiska. Nadal będzie on jednak obecny w firmie.
Reklama
- Tim Clark ma ustąpić ze stanowiska prezesa Emirates z końcem czerwca 2020 r. – potwierdził rzecznik prasowy przewoźnika. Jak podano, zmiana ta spowodowana jest odejściem na emeryturę obecnego prezesa, jednak Clark pozostanie na stanowisku doradcy dubajskiej linii lotniczej.

Tim wykreował i zręcznie prowadził Emirates poprzez wojny, recesje gospodarcze, katastrofy naturalne oraz różne inne wstrząsy w branży. Emirates to dziś największa międzynarodowa linia lotnicza na świecie i wybitny gracz w globalnej branży przelotów pasażerskich i cargo. Jego osiągnięć jest zbyt wiele, by móc je tutaj opisać, ale wszystkie zostaną zapamiętane – powiedział Ahmed bin Saeed, przewodniczący Grupy Emirates.


Tim Clark na początku swojej kariery pracował w Gulf Air i Caledonian Airways. Z Emirates związany jest od 1985 r. jako jeden z jego założycieli. Na stanowisko prezesa został powołany w 2003 r. W 2014 r. Clarkowi przyznano Order Imperium Brytyjskiego za zasługi dla brytyjskiego dobrobytu i przemysłu lotniczego, przyznając tym samym tytuł Sir. Uważa się, że to Clark odegrał kluczową rolę w przekształceniu Emirates z niewielkiego przewoźnika z pustynnego kraju w globalnego giganta branży.

Firma nie ujawniła dotychczas potencjalnego przyszłego prezesa Emirates, jednak specjaliści branży lotniczej twierdzą, że zastępcą Tima Clarka zostanie Adel Al Redha, obecny dyrektor operacyjny Emirates, należący także do rządu ZEA lub Ghaith Al Ghaith, dyrektor generalny Flydubai – taniego przewoźnika należącego do grupy Emirates.

Tim Clark urodził się w 1949 r. w Birmingham w Anglii. Jest absolwentem ekonomii na University of London. Uczęszczał także do Kent College w Canterbury, jest członkiem Royal Aeronautical Society.

Fot.: Emirates

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy