Qatar Airways poleci częściej z Warszawy do Dohy

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
17 grudnia 2019 07:45
4 komentarze
Linia Qatar Airways w sezonie letnim 2020 r. zwiększy częstotliwość lotów na 20 istniejących trasach, w tym m.in. do Warszawy. Poza tym przewoźnik uruchomi nowe połączenia do Dubrownika, Santorini, Osaki, a także bezpośrednie do Kigali i Kilimandżaro.
Reklama
Linia lotnicza ogłosiła szereg nowych połączeń, które mają zostać uruchomione w pierwszej połowie 2020 r., takich jak Dubrownik w Chorwacji, Santorini w Grecji, Osaka w Japonii oraz bezpośrednie loty do Kigali w Rwandzie i Kilimandżaro w Tanzanii.

Qatar Airways w sezonie letnim 2020 r. uruchomi dwa nowe śródziemnomorskie kierunki, które dołączą do stale rozwijającej się siatki połączeń przewoźnika. W najbliższych miesiącach linia zapowiada ogłoszenie kolejnych nowych połączeń. W związku z dużym popytem na rynku i niedawnymi dostawami bardziej oszczędnych samolotów pod względem zużycia paliwa, przewoźnik doda 66 częstotliwości tygodniowo na 20 istniejących połączeniach w swoim rozkładzie.

- Mamy przyjemność ogłosić, że Santorini i Dubrownik dołączą do naszej globalnej siatki w 2020 roku. Zobowiązujemy się do zaoferowania naszym pasażerom jak największej liczby płynnych połączeń w jednym miejscu. Dzięki dodaniu tych nowych tras, nasza sieć rozszerzy się do 170 kierunków dla pasażerów, umacniając naszą pozycję wśród linii oferujących najwięcej przesiadek na świecie - powiedział Akbar Al Baker, dyrektor generalny Qatar Airways.


Qatar Airways będzie pierwszym przewoźnikiem z Zatoki Perskiej, który rozpocznie bezpośrednie loty do Santorini, czwartego kierunki w Grecji po Atenach, Mykonosie i Salonikach. Loty rozpoczną się 20 maja 2020 roku. Loty do Dubrownika, drugim po Zagrzebiu chorwackim mieście obsługiwanym przez linię, rozpoczną się 20 kwietnia 2020 roku. Potwierdzono również, że Osaka dołączy do siatki połączeń w 2020 roku, a lot inauguracyjny odbędzie się 6 kwietnia 2020 roku.

- Zachęcamy również wszystkich pasażerów do korzystania z dodatkowych lotów i zwiększonej elastyczności dzięki 66 dodatkowym częstotliwościom tygodniowym, które dodajemy do 20 istniejących połączeń w naszej sieci. Dążymy do zapewnienia naszym klientom większych możliwości i elastyczności w planowaniu podróży służbowych i wypoczynkowych. Te nowe loty są dodawane w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku i są świadectwem pracy naszego zespołu Qatar Airways, który nadal wyznacza standardy w branży, od obsługi klienta po catering i rozrywkę podczas lotu - dodał Al Baker.

Sezonowe loty do Santorini w Grecji i Dubrownika w Chorwacji będą obsługiwane od 18 maja do 30 września przez Airbusa A320, posiadającego 12 miejsc w klasie biznes i 132 miejsca w klasie ekonomicznej. Trasa do Osaki początkowo będzie obsługiwana pięć razy w tygodniu, ale od 23 czerwca 2020 r. loty będą odbywać się codziennie.


Ponadto przewoźnik zwiększy częstotliwość lotów na 20 trasach, w tym m.in. do Warszawy. Na Lotnisko Chopina linia będzie latać aż 18 razy tygodniowo. Jak wcześniej informowaliśmy, Qatar Airways zaaplikował o dodatkowe sloty umożliwiające wykonywanie sześciu rejsów tygodniowo więcej.

W sezonie letnim 2020 r. linia zwiększy częstotliwość na następujących trasach z Dohy:

1. Kierunki europejskie
 • Adana, z trzech do pięciu tygodniowo
 • Antalya, z trzech do czterech dziennie
 • Ateny, z trzech do pięciu tygodniowo
 • Belgrad, z siedmiu do 10 tygodniowo
 • Bodrum, z trzech do pięciu tygodniowo
 • Edynburg, z 10 do 14 tygodniowo
 • Oslo, z 10 do 14 tygodniowo
 • Wenecja, z siedmiu do 11 tygodniowo
 • Warszawa, z 14 do 18 tygodniowo
 • Zurych, z 14 do 18 tygodniowo
2. Kierunki afrykańskie
 • Maputo, z trzech do pięciu tygodniowo
 • Windhoek, z pięciu do siedmiu tygodniowo
Trzy z siedmiu lotów tygodniowo do Kigali będą wykonywane bezpośrednio, pozostałe zaś z międzylądowaniem w Entebbe. Codzienne połączenia do Kilimandżaro i Dar Es Salaam będą wykonywane bez międzylądowań.

3. Kierunki azjatyckie
 • Kolombo, z czterech do pięciu dziennie
 • Dhaka, z trzech do czterech dziennie
 • Penang, z pięciu do siedmiu lotów tygodniowo
 • Langkawi, z pięciu do siedmiu lotów tygodniowo
fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_8b80a 2019-12-17 13:55   
gość_8b80a - Profil gość_8b80a
(to ja ec29) Oferowanie linii Qatar udowadnia, że na niektórych kierunkach oferowanie LOT-u jest zbyt małe. Myślę, że Colombo powinno być całoroczne (przy czym godziny mogłyby być skorelowane z dobami hotelowymi), na pewno warto otworzyć Hanoi do tego więcej kierunków sezonowych: Zanzibar, Kathmandu, Kilimanjaro, Goa wysepki na Oceanie Indyjskim. Do rozważenia jest też Bangkok. Pożądane są również kierunki zimowe na wąskim kadłubie.

Dobrym pomysłem jest Cancun (wbrew pozorom to ta sama grupa pasażerów, czyli wylotowi wielbiciele plaż i ciepłych mórz/oceanów z WAW).

Widać, że w trybie pilnym należy zamówić 787-10, ale również A321LR/XLR.
gość_1573c 2019-12-17 11:14   
gość_1573c - Profil gość_1573c
gość_60af5 bo na zlosc takim jak ty nie i jeszcze raz nie.
gość_60af5 2019-12-17 10:09   
gość_60af5 - Profil gość_60af5
No dobrze, ale czemu nie do KRK?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama