Dokąd LOT chce polecieć latem 2020 roku? Znamy nowe, niezapowiedziane jeszcze trasy

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
29 listopada 2019 13:17
45 komentarzy
LOT zaaplikował o sloty w sezonie letnim 2020 r. na kilkunastu nowych europejskich i pozaeuropejskich lotniskach. Część nowych połączeń została już ogłoszona, pozostałe zapewne poznamy w niedalekiej przyszłości. Interesująco prezentuje się także planowana aktywność innych graczy na Lotnisku Chopina.
Reklama

W sezonie letnim 2020 r. polski przewoźnik zaaplikował o sloty na 15 nowych lotniskach w stosunku do poprzedniego sezonu letniego, zaś na 9 trasach planowane jest zwiększenie częstotliwości - wynika ze wstępnego raportu koordynatora slotowego na warszawskim Okęciu.

LOT zaplanował w sezonie letnim loty z Warszawy do Aten. Do stolicy Grecji linia latała już wcześniej - do 2014 r. i w 2016 r. Kolejnym greckim kierunkiem jest Santorini i Chania, do której przewoźnik latał m.in. w latach 2009-2010, niewykluczone, że będzie to połączenie czarterowe. Kolejnym z nich może być trasa do Cancun w Meksyku, do którego polska linia latała już wcześniej na zlecenie biur podróży. Możliwe jednak, że LOT podobnie jak w przypadku Sri Lanki zdecyduje się na sprzedaż biletów również klientom indywidualnym.Wśród kierunków turystycznych znalazła się jeszcze wyspa Kos, a także Rimini, Rijeka i Tirana. Rejsy w dwóch ostatnich kierunkach zostały niedawno ogłoszone.
 • Warszawa - Ateny (LOT)
 • Warszawa - Santorini (LOT)
 • Warszawa - Chania (LOT)
 • Warszawa - Cancun (LOT)
 • Warszawa - Kos (LOT)
 • Warszawa - Rimini (LOT)
LOT zaaplikował także o sloty na kolejnym moskiewskim lotnisku i zapewne chodzi o wznowione rejsy do Moskwy-Domodiedowo. Polski przewoźnik może także latać z Okęcia do Dublina. Wśród innych kierunków widnieje Rzym-Fiumicino, do którego wykonywano rejsy do 2014 r. Zupełną nowością jest z kolei Iwano-Frankiwsk.
 • Warszawa - Moskwa-Domodiedowo (LOT)
 • Warszawa - Dublin (LOT)
 • Warszawa - Rzym-Fiumicino (LOT)
 • Warszawa - Manchester (LOT)
 • Warszawa - Iwano-Frankiwsk (LOT)
Polski przewoźnik zaplanował także połączenie do Ostrawy, które zostało niedawno oficjalnie ogłoszone. Od 30 marca 2020 r. LOT zaoferuje bezpośrednie rejsy między Warszawą Ostrawą. Połączenie będzie wykonywane 5 razy w tygodniu (oprócz śród i niedziel). W raporcie znalazło się także połączenie do San Francisco, które zostało zapowiedziane wraz ze zniesieniem wiz do Stanów Zjednoczonych. Nowe, bezpośrednie połączenie LOT-u do Północnej Kalifornii ruszy 5 sierpnia 2020 r.

Ostatnim kierunkiem zaplanowanym przez LOT jest Manchester, do którego polska linia chce latać aż dwa razy dziennie. Loty mają obsługiwać 118-miejscowe embraery E195.

Oprócz tego LOT zaaplikował o dodatkowe sloty na trasach z Warszawy do Bydgoszczy, Delhi, Göteborga, Lublina, Norymbergi, Poznania, Pekinu, Berlina-Tegel i Wiednia.


Na Lotnisku Chopina inni przewoźnicy również zaplanowali rozbudowę swojego rozkładu lotów. Linia Emirates zaaplikowała o dodatkowe sloty umożliwiające wykonywanie drugiej codziennej rotacji, co ciekawe o codzienne połączenie do Dubaju wystąpił też budżetowy flyDubai.

Z kolei Qatar Airways chce wykonywać o sześć rejsów tygodniowo więcej.
 • Warszawa - Dubaj (flyDubai)
Ryanair Sun (Buzz) planuje nowe połączenie na Sycylię oraz do Szczecina. Ta ostatnia trasa widniała w rozkładzie do początku stycznia 2019 r. O loty z Warszawy do Sztokholmu zaaplikował SAS, z kolei Aegean zaplanował nową trasę na Rodos, zaś Egypt Air do Kairu.
 • Warszawa - Szczecin (Buzz)
 • Warszawa - Sycylia (Buzz)
 • Warszawa - Rodos (Aegean)
 • Warszawa - Sztokholm (SAS)
 • Warszawa - Kair (Egypt Air)
Ciekawie przedstawia się także sytuacja na lotniskach regionalnych. Aer Lingus zabezpieczył sloty pod realizację nowych połączeń z Dublina do Krakowa i Poznania. Natomiast Ryanair planuje zwiększenie częstotliwości lotów ze stolicy Irlandii do Rzeszowa, a także uruchomienie nowego połączenia ze Szczecina do Manchesteru.
 • Kraków - Dublin (Aer Lingus)
 • Poznań - Dublin (Aer Lingus)
 • Szczecin - Manchester (Ryanair)
Według raportu koordynatora przewoźnicy otrzymali sloty na realizację wyżej wymienionych tras. Nie oznacza to jednak, że wszystkie z nich będą realizowane, gdyż w międzyczasie może dojść do zmian natury handlowej czy operacyjnej. Można się jednak spodziewać, że przynajmniej część z nich zostanie wkrótce ogłoszona przez przewoźników.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
solokhumbu 2020-02-23 15:44   
solokhumbu - Profil solokhumbu
@gość_d7e00
Wg już oficjalnych danych LWO z regionów by LO to przeszłość. Jedynym wygranym jest tu POZ, który po paru miesiącach pustki na tej trasie będzie od S20 miał FR. SZY i BZG na razie bez Lwowa.
gość_cb07c 2020-02-23 10:41   
gość_cb07c - Profil gość_cb07c
ec29c

Czy ty potrafisz napisać jakiś post nie wspominając o A220-300 i A321XLR?
gość_d7e00 2020-02-22 15:28   
gość_d7e00 - Profil gość_d7e00
A Olsztyn i Bydgoszcz do LWO już nie powróci?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama