Mniej alkoholu na pokładach Turkish Airlines

6 grudnia 2019 10:04
Turkish Airlines mocno ogranicza ofertę alkoholi dostępną na lotach krótko- i średniodystansowych. Zmiany serwisowe wprowadzone niepodziewanie przez tureckiego przewoźnika dotyczą przede wszystkim klasy ekonomicznej.
Reklama
O modyfikacji dotychczasowej oferty linii w tym zakresie poinformował turecki portal AirlineHaber. Turkish Airlines są znane z bardzo solidnego kateringu zarówno w klasie ekonomicznej, jak i biznes na wszystkich swoich rejsach międzynarodowych. Z wyjątkiem niektórych tras, np. do Egiptu czy Arabii Saudyjskiej, turecki przewoźnik udostępniał dotąd także szeroki wybór napojów alkoholowych w obu klasach serwisowych.Nowa oferta została wprowadzona ze skutkiem natychmiastowym na wszystkich lotach trwających do sześciu godzin i jest znacznie uboższa pod kątem dostępnych na pokładzie alkoholi:
  • w klasie ekonomicznej nie będą już serwowane: wódka, gin i raki
  • znacznie zmniejszona będzie dostępność piwa w klasie ekonomicznej: w samolotach wąskokadłubowych linie przewidują załadunek 20 sztuk tego trunku na każdy rejs w dwie strony (po 10 na segment), a na lotach obsługiwanych przez airbusy A330 i boeingi 777 odpowiednio 50 i 60 sztuk (po 25/30 na segment)
  • w obu klasach serwisowych będzie serwowany wyłącznie jeden - zamiast dotychczasowych dwóch - gatunek whisky i będzie to Ballantines
  • w ofercie kateringowej zwiększony o 10% został udział win krajowych - na pokładach samolotów 80% gatunków win będzie pochodziło z Turcji, zmiana dotyczy wszystkich rejsów linii i obu klas, ale nie wiadomo, czy zredukowana zostanie liczba dostarczanych na pokład butelek na krótszych połączeniach.
Wprowadzone zmiany oznaczają niewątpliwie pogorszenie jakości wysoko ocenianego dotychczas produktu pokładowego Turkish Airlines.

Fot. M. Stus

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy