×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lufthansa chce większej współpracy z liniami z Indii


Grupa Lufthansy dąży do wzmocnienia współpracy z przewoźnikami z Indii, takimi jak Vistara i Air India. Indyjskim partnerem niemieckiej linii była w przeszłości linia Jet Airways, z którą współpraca została zakończona w związku z jej upadkiem.


Grupa Lufthansy podpisała porozumienie interline z linią Vistarą i będzie pracować nad wprowadzeniem wspólnej oferty w postaci lotów code-share w przyszłości. Niemiecka grupa chce większej współpracy także z innymi liniami lotniczymi z tego kraju. Przypomnijmy, że wspólnym kodem objęte są także połączenia Grupy Lufthansy z linią Air India. 

Dzięki współpracy niemiecka grupa chce pozyskiwać do swoich czterech hubów pasażerów z drugo- i trzeciorzędnych indyjskich lotnisk. Lufthansa lata codziennie z Frankfurtu do Delhi, Bombaju, Bangalore i Chennai, a także codziennie z Monachium do Delhi i Bombaju, zaś od sezonu letniego 2020 r. niemiecki przewoźnik poleci także z Monachium do Bangalore. 

Poza zapowiedzianym uruchomieniem nowej trasy grupa nie planuje w najbliższym czasie dalszego zwiększenia podaży. W ciągu ostatnich czterech lat przewoźnicy znacząco zwiększyli oferowanie na trasach do Indii, dzięki czemu większość tras z Frankfurtu jest obsługiwanych przez airbusy A380 lub boeingi 747. 


Lufthansa widzi także szansę w uruchomieniu bezpośrednich połączeń do Hyderabadu, jednak żadne decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły. Linia latała także na trasie z Frankfurtu do Pune z międzylądowaniem w Baku. Niemiecki przewoźnik obsługiwał tę trasę wypożyczonym od PrivatAir airbusem A319, a następnie własnym A319 wyposażonym jedynie w fotele klasy ekonomicznej. 

Połączenie zostało zawieszone, gdyż pasażerowie nie zaakceptowali krótkodystansowego standardu na trasie długodystansowej. W przypadku rozbudowy pasa startowego o długości 2 539 metrów w Pune, Lufthansa byłaby skłonna do rozpoczęcia bezpośrednich lotów. 

fot. mat. prasowegość_d8db4 - Profil
gość_d8db4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie