Lufthansa chce większej współpracy z liniami z Indii

29 listopada 2019 10:21
Grupa Lufthansy dąży do wzmocnienia współpracy z przewoźnikami z Indii, takimi jak Vistara i Air India. Indyjskim partnerem niemieckiej linii była w przeszłości linia Jet Airways, z którą współpraca została zakończona w związku z jej upadkiem.
Reklama
Grupa Lufthansy podpisała porozumienie interline z linią Vistarą i będzie pracować nad wprowadzeniem wspólnej oferty w postaci lotów code-share w przyszłości. Niemiecka grupa chce większej współpracy także z innymi liniami lotniczymi z tego kraju. Przypomnijmy, że wspólnym kodem objęte są także połączenia Grupy Lufthansy z linią Air India.

Dzięki współpracy niemiecka grupa chce pozyskiwać do swoich czterech hubów pasażerów z drugo- i trzeciorzędnych indyjskich lotnisk. Lufthansa lata codziennie z Frankfurtu do Delhi, Bombaju, Bangalore i Chennai, a także codziennie z Monachium do Delhi i Bombaju, zaś od sezonu letniego 2020 r. niemiecki przewoźnik poleci także z Monachium do Bangalore.

Poza zapowiedzianym uruchomieniem nowej trasy grupa nie planuje w najbliższym czasie dalszego zwiększenia podaży. W ciągu ostatnich czterech lat przewoźnicy znacząco zwiększyli oferowanie na trasach do Indii, dzięki czemu większość tras z Frankfurtu jest obsługiwanych przez airbusy A380 lub boeingi 747.


Lufthansa widzi także szansę w uruchomieniu bezpośrednich połączeń do Hyderabadu, jednak żadne decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły. Linia latała także na trasie z Frankfurtu do Pune z międzylądowaniem w Baku. Niemiecki przewoźnik obsługiwał tę trasę wypożyczonym od PrivatAir airbusem A319, a następnie własnym A319 wyposażonym jedynie w fotele klasy ekonomicznej.

Połączenie zostało zawieszone, gdyż pasażerowie nie zaakceptowali krótkodystansowego standardu na trasie długodystansowej. W przypadku rozbudowy pasa startowego o długości 2 539 metrów w Pune, Lufthansa byłaby skłonna do rozpoczęcia bezpośrednich lotów.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy