Air Senegal zamawia A220-300

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
26 listopada 2019 09:20
Air Senegal, narodowy przewoźnik afrykańskiego państwa, stanie się posiadaczem ośmiu airbusów A220 w większej wersji. List intencyjny popisał sam minister turystyki i transportu Senegalu.
Reklama

Przedstawiciele Air Senegal, razem z senegalskim ministrem odpowiedzialnym za transport, podpisali podczas tegorocznego Dubai Air Show porozumienie w sprawie pozyskania ośmiu samolotów Airbus A220-300. Dostawy mają rozpocząć się w 2021 r. i być kontynuowane przez kilkanaście miesięcy. Nie ujawniono jednak w konfiguracji dla ilu pasażerów airbusy A220-300 użytkować będzie Air Senegal.

Nowe A220 znacznie przyczynią się do rozwoju naszej siatki połączeń regionalnych w Afryce, która idealnie uzupełni połączenia dalekiego zasięgu do Europy. Razem z naszymi najnowszymi samolotami A330neo, nowa flota od Airbusa pokazuje ambicje Air Senegal, aby zaoferować naszym pasażerom jak najlepsze połączenia – powiedział Ibrahima Kane, prezes Air Senegal.

Nie jest to pierwszy afrykański przewoźnik, który zdecydował się na pozyskanie najmniejszych maszyn z portfolio Airbusa. We wrześniu br. pierwszego A220 odebrał EgyptAir, natomiast Air Tanzania użytkuje A220-300 od grudnia 2018 r. Według producenta, A220 opracowany został także z myślą o rynkach rozwijających się, gdzie ważne są niskie koszty bieżącego utrzymania maszyn . Użytkowanie ma ułatwić także duża elastyczność, jaką oferuje rodzina A220.

Rośnie liczba użytkowników i operacji A220 na kontynencie afrykańskim. Dzisiaj z dumą dodajemy nowego przewoźnika z Senegalu do listy klientów A220. Wierzymy, że jest to najlepszy wybór dla floty regionalnej, zwłaszcza na tak wymagającym rynku jak Afryka – skomentował Christian Scherer, dyrektor handlowy Airbusa.


W marcu br. Air Senegal zaczął użytkować pierwszego z dwóch zamówionych airbusów A330-900neo. Skonfigurowany on został dla 290 pasażerów, w tym 32 podróżujących w klasie biznes oraz 21 w ekonomicznej premium. Przewoźnik obsługuje nim loty na trasie z Dakaru–Diass do Paryża–Charles de Gaulle. Druga z maszyn powinna pojawić się w Senegalu jeszcze przed końcem 2019 r.

Oprócz szerokokadłubowego airbusa A330neo, Air Senegal dysponuje obecnie dwoma A319 dla 120 pasażerów oraz dwoma ATR 72-600, którymi podróżować może 70 osób.

W najbliższym czasie przewoźnik planuje uruchomienie wielu nowych tras do krajów Afryki i Europy. Poleci ze swojej bazy w Dakarze–Diass m. in. Casablanki (od 3 grudnia), do Marsylii i Barcelony (od 9 grudnia), Lagos oraz Akry (od 16 grudnia).

Fot.: Airbus
Reklama
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama