×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Linie Air Senegal odebrały pierwszego A330neo


Senegalskie linie Air Senegal odebrały pierwszego airbusa A330-900neo. Przewoźnik jest pierwszą linią w Afryce i drugą na świecie po TAP Portugal, której flotę zasili najnowszy model z rodziny A330.


Samoloty afrykańskiej linii zaoferują 290 miejsc - 32 w klasie biznes (w konfiguracji 1-2-1), 21 w klasie "Premium Plus" oraz 237 w klasie ekonomicznej. Linie Air Senegal, które rozpoczęły loty w maju ubiegłego roku, planują eksploatację swojego pierwszego A330neo na trasie Dakar-Paryż. Linie planują również dalszy rozwój sieci średniej i długodystansowej. W przyszłości samolot zostanie najprawdopodobniej skierowany na trasy do Ameryki Północnej i Brazylii.


Flota linii Air Senegal składa się z sześciu samolotów: trzech airbusów A319-100, dwóch ATR-ów 72-600, oraz jednego A330-900neo. Drugi zamówiony A330neo dołączy do floty linii w czerwcu.

Wyposażony w najnowsze silniki Rolls-Royce Trent 7000, A330neo zapewnia niespotykany dotąd poziom wydajności - o 25 proc. mniejsze zużycie paliwa przypadającego na jedno miejsce niż w samolotach poprzedniej generacji - deklaruje Air Sénégal International. Wydłużone do 64 metrów skrzydła, wzorowane są na tych z A350 XWB.

Fot. Airbus Media
gość_82ec1 - Profil
gość_82ec1
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie