Finnair: Dobre relacje handlowe umożliwiają mu rozwój w Azji

14 listopada 2019 08:00
3 komentarze
Finnair planuje dalsze wzmocnienie swojej pozycji na rynku Europa - Azja poprzez zwiększenie częstotliwości na istniejących trasach z Helsinek do azjatyckich megamiast, twierdzi prezes i dyrektor generalny linii, Topi Manner.
Reklama
Manner powiedział, że linia znalazła dla siebie miejsce pomiędzy znacznie większymi operatorami i tanimi przewoźnikami, a teraz planuje podwoić liczbę swoich połączeń - czytamy w "Routes Online".

- Będziemy koncentrować naszą sieć na azjatyckich megamiastach. Zamiast dodawać nowe kierunki, będziemy bardziej skupiać się na zwiększaniu częstotliwości. Są to wysokodochodowe i atrakcyjne rynki. Jeśli przyjrzeć się naszemu udziałowi rynkowemu, ten stale rośnie i obecnie jest wyższy niż kiedykolwiek wcześniej na trasach dla nas istotnych. Oczywiście, jest jeszcze sporo miejsca na rozwój - mówi Manner.

Manner powiedział, że oczekuje, iż ruch w Europie i Azji będzie wzrastał w tempie 4 proc. rocznie w ciągu najbliższych lat, a Finnair będzie w stanie zwiększyć swoją obecność. Fiński przewoźnik rozpoczął we wrześniu loty do Pekinu-Daxing, natomiast loty do Sapporo rozpoczną się w przyszłym miesiącu. Trasy z Helsinek do Pusan i Tokio-Hanedy rozpoczną się w marcu 2020 roku.


Ole Orvér, dyrektor handlowy Finnair, powiedział, że Japonia i Chiny pozostaną głównymi rynkami, a przewoźnik ma nadzieję, że codziennie będzie obsługiwał wszystkie trasy między Helsinkami a Azją. Trasy na których linia lata już codziennie, będą obsługiwane dwa razy dziennie.

Manner wyjaśnił, że oczekuje, iż obecne relacje Finnaira z innymi firmami lub organizacjami będą działać na jego korzyść, jeśli chodzi o zabezpieczenie praw przewozowych i slotów.

- Nasze osiągnięcia w zakresie zdobywania dostępu do rynku były w przeszłości bardzo, bardzo solidne. Od ponad 30 lat jesteśmy obecni w krajach takich jak Japonia i Chiny, a więc mamy tam długą historię, co naprawdę ma znaczenie w relacjach handlowych - dodał.

Prezes linii przedstawił również aktualne informacje na temat planów rozwoju floty Finnaira, stwierdzając, że linia planuje zainwestować do 4 mld euro w nowe samoloty w latach 2020-2025. Około jedna trzecia inwestycji będzie przeznaczona na wzrost, a reszta posłuży do odmłodzenia floty.

Dodajmy także, że Finnair uczestniczy w tzw. transatlantyckim joint venture z American Airlines i (grupą IAG) - British Airways oraz Iberią - dla rynku transatlantyckiego oraz uczestniczy w tzw. syberyjskim joint venture z Japan Airlines i British Airways dla rynku japońskiego. Dzięki temu drugiemu partnerstwu fińska linia otrzymała sloty na lotnisku Haneda i uruchomi na nie bezpośrednie loty.

Przypomnijmy także, że Polska i LOT mimo aktywnych starań nie zostały uwzględnione w planie podziałów miejsc na Hanedzie. O potrzebie zwiększenia obecności polskiego przewoźnika w Japonii mówi się już od dłuższego czasu. Aktualnie LOT oferuje codzienne loty z Warszawy do Tokio-Narity. Duże zainteresowanie linii drugim tokijskim portem lotniczym potwierdził w niedawnym wywiadzie dla Pasazer.com Robert Ludera odpowiedzialny za planowanie jej siatki połączeń.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
vscrew 2019-11-17 08:50   
vscrew - Profil vscrew
@gość_78651 Tylko że Finnair ma takie relacje z Azją od 20-30 lat i co roku uruchamia tam nowe połączenia. LOT od wielu lat próbuje wejść na rynek i nic mu tego nie wychodzi - ani pod kątem ilości połączeń ani jakości serwisu pokładowego.
gość_78651 2019-11-14 14:10   
gość_78651 - Profil gość_78651
Nie od razu Finnaira zbudowano ;)
gość_82e40 2019-11-14 08:35   
gość_82e40 - Profil gość_82e40
LOT ma marzenie konkurowania z Finnairem na trasach do Azji, ale do tego jest baaaaaaardzo długa droga - porównując liczbę połączeń, flotę i przede wszystkim umowy międzynarodowe.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy