Finnair poleci do Tokio-Hanedy

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
08 października 2019 08:19
3 komentarze
Finnair planuje uruchomienie codziennych lotów z Helsinek do Tokio-Haneda począwszy od 29 marca 2020 r. Nowa trasa musi zostać jeszcze zatwierdzona przez odpowiednie organy regulacyjne.
Reklama

Nowe rejsy na tokijskie lotnisko Haneda będą dodatkiem do codziennego połączenia z portem Narita, dzięki czemu Finnair będzie latał dwa razy dziennie między stolicami Finlandii i Japonii.

- Finnair lata od ponad 35 lat między Japonią a Finlandią. Jesteśmy szczęśliwi, że dzięki nowym rejsom zaoferujemy jeszcze lepsze możliwości przesiadkowe z Tokio do ponad 100 miejsc w Europie. Jesteśmy również mocno zaangażowani w rozwój na lotnisku Narita - mówi Ole Orvér, dyrektor ds. handlowych w Finnairze.

Rejsy Finnaira na trasie Helsinki-Tokio Haneda będą objęte umową code-share z Japan Airlines, co umożliwi przesiadki na wiele połączeń krajowych obsługiwanych przez tego japońskiego przewoźnika.

Jak wcześniej informowaliśmy, japoński resort infrastruktury i transportu przyznał 50 nowych slotów dziennie na wykonywanie operacji międzynarodowych z Tokio-Haneda. Prawo do uruchomienia dodatkowych lotów zagranicznych trafiło po połowie do przewoźników ze Stanów Zjednoczonych (12), Chin (4), Rosji (2), Australii (2), Indii (1), Włoch (1), Turcji (1), Finlandii (1) i wspólnie Danii, Szwecji i Norwegii (1) oraz ich partnerskich linii japońskich. Nowe sloty mogą być wykorzystywane począwszy od letniego rozkładu lotów w 2020 roku.


Polska i LOT mimo aktywnych starań nie zostały uwzględnione w planie podziałów miejsc na Hanedzie. O potrzebie zwiększenia obecności polskiego przewoźnika w Japonii mówi się już od dłuższego czasu. Aktualnie LOT oferuje codzienne loty z Warszawy do Tokio-Narity. Duże zainteresowanie linii drugim tokijskim portem lotniczym potwierdził w niedawnym wywiadzie dla pasazer.com Robert Ludera odpowiedzialny za planowanie jej siatki połączeń.

Temat ten został także poruszony na szczeblu politycznym podczas odbywającego się w kwietniu br. szczytu państw Grupy Wyszehradzkiej w Bratysławie. Premier Mateusz Morawiecki odbył wówczas spotkanie z obecnym na Słowacji szefem rządu japońskiego Shinzo Abe, podczas którego - jak informowała PAP - prosił o interwencję "dotyczącą dodatkowego slotu na jednym z ważniejszych lotnisk japońskich dla PLL LOT". Wprawdzie nie wymieniono wtedy żadnego portu z nazwy, ale było oczywiste, że chodzi o Tokio-Hanedę.

fot. mat. prasowe

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_58eb7 2019-10-10 07:55   
gość_58eb7 - Profil gość_58eb7
Nie, zostanie 2X Narita. System rezerwacyjny jest jeszcze nie zaktualizowany.
vscrew 2019-10-08 18:47   
vscrew - Profil vscrew
@gość_58eb7 Dwa razy. Jedna rotacja do Narity będzie przeniesiona na Hanedę.
gość_58eb7 2019-10-08 09:37   
gość_58eb7 - Profil gość_58eb7
Finnair bedzie latal 3X dziennie do Tokio (1X Haneda, 2X Narita). Do tego codzienne polaczenie JAL. Czyli de facto 4X.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama