Ryanair uruchomi loty w Brazylii?

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
04 listopada 2019 08:24
Brazylijski rząd próbuje zachęcić zagranicznych przewoźników budżetowych do uruchamiania nowych połączeń krajowych. W tym celu urzędnicy odbywają spotkania z przedstawicielami linii Volaris, jetBlue, SKY Airline oraz Ryanair.
Reklama

Brazylijczycy pracują najpierw nad nakłonieniem tanich linii do uruchomienia połączeń międzynarodowych, a następnie tras krajowych - donosi "Reuters". Spotkania z przedstawicielami Volarisa i jetBlue miały się odbyć podczas konferencji Forum Liderów Linii Lotniczych w Brazylii 28 października br. Z kolei z irlandzkim przewoźnikiem brazylijska administracja spotka się na konferencji Global Airport Development (GAD) w Dublinie w listopadzie br.


Brazylia pod rządami prezydenta Jaira Bolsonaro otwiera swój rynek krajowy dla zagranicznych przewoźników. Obecnie jest on zdominowany przez trzy linie - LATAM Brasil, GOL i Azul. Wysokie koszty działalności w tym kraju, w tym podatki od paliwa skutecznie zniechęcają zagranicznych przewoźników do uruchamiania tras między brazylijskimi lotniskami. Nieco lepiej kształtuje się sytuacja w przypadku tras międzynarodowych - w ostatnim czasie linie SKY, Norwegian i Flybondi rozpoczęły loty do Brazylii.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama