Lufthansa kasuje loty do Dżuddy

17 października 2019 10:28
1 komentarz
Od 12 stycznia niemiecki przewoźnik zaprzestanie połączeń z Frankfurtu do drugiego największego miasta w Arabii Saudyjskiej. Lufthansa nie prowadzi sprzedaży biletów na loty pomiędzy Frankfurtem a Dżuddą–King Abdulaziz po 12 stycznia 2020 r.
Reklama
Jak komentuje Lufthansa, loty na tej trasie nie są dla linii opłacalne. Przed podjęciem decyzji o skasowaniu połączeń przewoźnik podjął działania mające na celu zwiększenie rentowności kierunku, jednak nie przyniosły one rezultatów.


Obecnie Lufthansa lata do Dżuddy pięć razy w tygodniu wykorzystując airbusy A330-300 zabierajcie na pokład, w zależności od konfiguracji, od 251 do 298 pasażerów.

Lufthansa rozpoczęła regularne połączenia do Dżuddy w maju 1969 r. Loty odbywały się początkowo raz w tygodniu z międzylądowaniem w Atenach. Następnie połączenia do Arabii Saudyjskiej odbywały się bez przystanków, natomiast rotacja została wydłużona do Addis Abeby w Etiopii. Trasy do Addis Abeby i Dżuddy zostały podzielone dopiero w sezonie zimowym 2018/19.

Połączenie pomiędzy Frankfurtem a Dżuddą obsługiwać będzie Saudia, saudyjskie narodowe linie lotnicze, które oferują cztery cotygodniowe loty wąskokadłubowymi airbusami A320.

Fot.: Lufthansa

Ostatnie komentarze

gość_bc5a8 2019-10-17 11:00   
gość_bc5a8 - Profil gość_bc5a8
Niezwykły twór ten "Dżuddą–King Abdulaziz". Niby to spolszczone (wyjątkowo brzydko), ale druga część oryginalna. Proponuję użyć albo całościowo "Jeddah-King Abdulaziz", albo spolszczone i właściwe w wymowie Dżidda - lotnisko króla Abdulaziza.
Proszę, nie zmieniajmy nazw już istniejących miast. Wystarczy, że już ktoś dawno temu nie wiadomo dlaczego zmienił w języku polskim nazwy Erewania (Ormianie wymawiają "Jerewan") na Erywań czy Istanbulu/Istanbułu na Stambuł :)
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy