Air New Zealand: Nowy szef z Walmartu

12 października 2019 20:58
3 komentarze
Air New Zealand powołał na stanowisko prezesa zarządu Grega Forana, obecnego szefa oddziału Walmartu na Stany Zjednoczone, amerykańskiego giganta handlu detalicznego.
Reklama
Nowozelandczyk Greg Foran jest obecnie prezesem i dyrektorem generalnym Walmart na Stany Zjednoczone, czyli głównego oddziału firmy. Walmart jest uznawana za największą na świecie firmę pod względem przychodów, które w skali globalnej przekroczyły w ubiegłym roku 500 mld dolarów.

Jak podaje Air Transport World Foran przejmie stery Air New Zealand w pierwszym kwartale 2020 r. Decyzję ogłosiła wczoraj (11.10) rada dyrektorów przewoźnika z antypodów. Przewodnicząca rady Therese Walsh powiedziała, że ​​firma jest podekscytowana ściągnięciem do domy światowej klasy menedżera. Przypomniała też osiągnięcia Forana w zapewnianiu dobrych wyników sprzedaży, umiejętnym skupianiu się na potrzebach klienta oraz skuteczności budowania motywacji zespołowej.


Air New Zealand jest obecnie kierowany przez dyrektora generalnego Jeffa McDowalla, który jest również dyrektorem finansowym. Były szef nowozelandzkiej linii Christopher Luxon ogłosił swoją rezygnację 19 czerwca br. i ustąpił ze stanowiska na dorocznym spotkaniu linii lotniczych 25 września br. W tym tygodniu, były szef przewoźnika, ogłosił, że wystartuje w wyborach parlamentarnych w 2020 r. Air New Zealand przeprowadził ogólnoświatową rekrutację w celu znalezienia następcy. McDowall nie wyraził chęci ubiegania się o stanowisko prezesa.

Foran dołączył do Walmart w 2011 r., jako prezes oddziału w Chinach, a następnie jako szef na całą Azję. W 2014 r. został prezesem oddziału amerykańskiego giganta w USA. Przed zatrudnieniem w Walmarcie Foran pracował w firmie handlowej Woolworths w Australii i Nowej Zelandii. W oświadczeniu wydanym przez Walmarta Foran powiedział - Opuszczenie Walmartu jest trudne, ale nie mogłem oprzeć się niezwykłej okazji poprowadzenia kultowej nowozelandzkiej firmy i nie mogę już doczekać się rozpoczęcia tego wyzwania. Foran pozostanie w Walmarcie do 31 stycznia 2020 r.

Poprzedni prezes przewoźnika miał podobne doświadczenie zawodowe. Przed objęciem stanowiska w Air New Zealand, Luxon był dyrektorem naczelnym kanadyjskiego oddziału grupy Unilever, skąd wrócił do ojczyzny w 2011 r. i objął stery nowozelandzkiej linii lotniczej.

Fot: Air New Zealand, mat. prasowe.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_f1733 2019-10-14 08:59   
gość_f1733 - Profil gość_f1733
DOMZUK: Już był kiedyś prezez z Ruchu i nic dobrego z tego nie wyszło
usuniety 2019-10-13 22:47   
usuniety - Profil usuniety
No niech by u nas szefem LOT został prezes z Biedronki, albo Lidla. Ale bylaby afera, jazgot znafcufff lotnictwa i innych hejterów.
Air New Zealand już dzisiaj nieco przypomina tanie linie pod względem oferty, ale mają tak świetny marketing, image że nie rzuca się to bardzo w oczy. Wręcz przeciwnie ma się wrażenie, że to świetna.linia i taką też jest.
adam1987 2019-10-13 10:17   
adam1987 - Profil adam1987
Przynajmniej nie udaję w jakim kierunku chcą iść ze swoją ofertą. :p
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy