×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air New Zealand: Nowy szef z Walmartu


Air New Zealand powołał na stanowisko prezesa zarządu Grega Forana, obecnego szefa oddziału Walmartu na Stany Zjednoczone, amerykańskiego giganta handlu detalicznego.


Nowozelandczyk Greg Foran jest obecnie prezesem i dyrektorem generalnym Walmart na Stany Zjednoczone, czyli głównego oddziału firmy. Walmart jest uznawana za największą na świecie firmę pod względem przychodów, które w skali globalnej przekroczyły w ubiegłym roku 500 mld dolarów. 

Jak podaje Air Transport World Foran przejmie stery Air New Zealand w pierwszym kwartale 2020 r. Decyzję ogłosiła wczoraj (11.10) rada dyrektorów przewoźnika z antypodów. Przewodnicząca rady Therese Walsh powiedziała, że ​​firma jest podekscytowana ściągnięciem do domy światowej klasy menedżera. Przypomniała też osiągnięcia Forana w zapewnianiu dobrych wyników sprzedaży, umiejętnym skupianiu się na potrzebach klienta oraz skuteczności budowania motywacji zespołowej.  


Air New Zealand jest obecnie kierowany przez dyrektora generalnego Jeffa McDowalla, który jest również dyrektorem finansowym. Były szef nowozelandzkiej linii Christopher Luxon ogłosił swoją rezygnację 19 czerwca br. i ustąpił ze stanowiska na dorocznym spotkaniu linii lotniczych 25 września br. W tym tygodniu, były szef przewoźnika, ogłosił, że wystartuje w wyborach parlamentarnych w 2020 r. Air New Zealand przeprowadził ogólnoświatową rekrutację w celu znalezienia następcy. McDowall nie wyraził chęci ubiegania się o stanowisko prezesa. 

Foran dołączył do Walmart w 2011 r., jako prezes oddziału w  Chinach, a następnie jako szef na całą Azję. W 2014 r. został prezesem oddziału amerykańskiego giganta w USA. Przed zatrudnieniem w Walmarcie Foran pracował w firmie handlowej Woolworths w Australii i Nowej Zelandii. W oświadczeniu wydanym przez Walmarta Foran powiedział - Opuszczenie Walmartu jest trudne, ale nie mogłem oprzeć się niezwykłej okazji poprowadzenia kultowej nowozelandzkiej firmy i nie mogę już doczekać się rozpoczęcia tego wyzwania. Foran pozostanie w Walmarcie do 31 stycznia 2020 r.

Poprzedni prezes przewoźnika miał podobne doświadczenie zawodowe. Przed objęciem stanowiska w Air New Zealand, Luxon był dyrektorem naczelnym kanadyjskiego oddziału grupy Unilever, skąd wrócił do ojczyzny w 2011 r. i objął stery nowozelandzkiej linii lotniczej.

Fot: Air New Zealand, mat. prasowe.gość_486c6 - Profil
gość_486c6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie