×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Otwarto terminal towarowy na lotnisku w Szczecinie


Wczoraj (2.10) z udziałem inwestora Waimea Holding i samorządowców z Pomorza Zachodniego otwarto terminal cargo na lotnisku Szczecin-Goleniów.


Inwestorem nowego terminala towarowego w Goleniowie jest firma należąca do Waimea Holding SA, polskiej spółki deweloperskiej, która specjalizuje się w budowie infrastruktury logistycznej i terminali cargo. 

– To przełomowa chwila dla rozwoju naszego regionalnego „okna na świat”, które jako samorząd województwa wspieramy od lat. – w trakcie uroczystości otwarcia powiedział marszałek Olgierd Geblewicz. Samorządowcy z województwa zachodniopomorskiego podkreślają, że nowa inwestycja zwiększy atrakcyjność ich regionu, który staje się polskim centrum logistycznym coraz lepiej wykorzystującym bliskość szlaków handlowych.


Nowo otwarty terminal ma już pierwszych najemców. Są nimi agent naziemnej obsługi lotniskowej Welcome Airport Services, który zajmie 2 tys. m.kw. powierzchni oraz spedytor OmegaAir Cargo Sp. z o.o. (1,35 tys. m.kw.). 

W nowym terminalu będzie można odprawiać 10 tys. ton towarów rocznie. Inwestycja warta jest ponad 30 mln zł i z została sfinansowana z własnych środków inwestora we współpracy ze spółką Rose Hall International LLP oraz bankiem BNP Paribas. Autorem projektu była firma CITY architekci, a generalnym wykonawcą Eastwave Building Company.

Nowa infrastruktura powinna przyczynić się do poprawy sytuacji finansowej szczecińskiego portu, który w ostatnich dwóch latach odnotował straty ze sprzedaży w wysokości odpowiednio 7,3 i 8,8 mln zł. Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze", jeden z udziałowców Portu lotniczego Szczecin-Goleniów im. NSZZ „Solidarność”, zamierza w najbliższym czasie dokapitalizować pomorską spółkę kwotą 100 mln zł.gość_4c7da - Profil
gość_4c7da
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie