×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


PPL kupuje Baltonę


Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" (PPL) ma zakupić akcje notowanej na warszawskiej giełdzie Baltony S.A.


Jak poinformował Business Insider oraz Bankier.pl PPL zamierza kupić Baltonę tj. firmę, z którą zawarło 9-letnią umowę o wartości 700 mln zł na wynajem 14 sklepów na Lotniku Chopina. Zadłużenie Baltony wobec PPL osiągnęło kwotę ponad 55 mln zł. Baltona, spółka należąca do indyjskiego Ashdod Holdings z  grupy Flemingo, wynajmuje powierzchnie handlowe na Okęciu od maja zeszłego roku, po wygraniu kontrowersyjnego postępowania, w którym pokonała firmę Lagardere Travel Retail.


Nad problemem z zaległościami Baltony miała w ostatni piątek debatować rada nadzorcza PPL. Business Insider twierdzi, że  PPL ma skupić dług Baltony. W ostatnim roku wyniki finansowe indyjskiej spółki uległy pogorszeniu, co pokazuje raport za I półrocze 2019 r. Strata netto wyniosła 44 mln zł, a co gorsza strata z działalności operacyjnej zamknęła się kwotą ponad 33 mln zł na minusie. Spółka podjęła negocjacje z bankiem na temat terminów udostępnienia kredytu oraz informowała o problemach z zaległościami na Lotnisku Chopina. 

W poniedziałek (30.09) Baltona poinformowała, że zarząd spółki dowiedział się o uzyskaniu przez PPL wstępnej zgody organów korporacyjnych na zawarcie umowy inwestycyjnej.  Kontrakt ma polegać na wyemitowaniu obligacji, które mają zostać objęte przez PPL w celu refinansowania dotychczasowego zadłużenia Baltony oraz dostarczenia środków na finansowanie jej kapitału obrotowego. 

W komunikacie czytamy też, że "Aktualnie emitent oczekuje na informację w przedmiocie finalizacji badania warunków formalno-prawnych, których spełnienie przez strony jest konieczne do zawarcia umów w przedmiotowej sprawie, a w przypadku braku przeszkód formalnych, na uzgodnienie finalnych ustaleń oraz terminu ich zawarcia." 


Baltona podkreśla, że jest jedynie stroną rozmów w zakresie emisji obligacji, natomiast nie zależy od niej proces sprzedaży akcji. Spółka uważa, że mogą istnieć zewnętrzne okoliczności uniemożliwiające zawarcie umów.gość_1385b - Profil
gość_1385b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie