Linie z Zatoki Perskiej chcą latać do Czarnogóry

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
10 września 2019 10:35
Kilku przewoźników z regionu Zatoki Perskiej rozważa w najbliższym czasie wprowadzenie lotów do Podgoricy lub Tivatu. W ciągu ostatniego roku, czarnogórskie lotniska prowadziły rozmowy z Saudią, Kuwait Airways, Flynas i flyDubai .
Reklama

- Istnieje duże zainteresowanie ze strony krajów arabskich. Wierzę, że poprawimy komunikację z tymi rynkami. Oczywiste jest, że w przyszłym roku Czarnogóra będzie znacznie lepiej połączona poprzez swoje lotniska, zwłaszcza z rynkami, z którymi do tej pory nie miała dobrej komunikacji. Wciąż poprawiamy naszą współpracę z liniami lotniczymi, które obsługują nasze lotniska od lat, jednak nawiązujemy również kontakty z nowymi przewoźnikami, którzy nie latali do Czarnogóry w przeszłości - powiedział Danilo Orlandić, prezes Airports of Montenegro cytowany przez portal "Ex Yu Aviation".

Linia flyDubai jest obecnie jedynym przewoźnikiem z Zatoki Perskiej, który obsługuje regularne loty do Czarnogóry. Lotnisko w Tivacie liczy na uruchomienie całorocznych lotów, te obecnie są jedynie sezonowe. Arabski przewoźnik realizuje rejsy z Dubaju do Tivatu dwa razy w tygodniu w okresie od połowy czerwca do początku września. Połączenie jest objęte umową code-share z Emirates. Lotnisko prowadzi także rozmowy z Saudią na temat uruchomienia połączeń do Arabii Saudyjskiej.


Arabski przewoźnik niskokosztowy Flynas uruchomił w tym roku pierwsze sezonowe trasy z Dżuddy i Rijadu do Sarajewa. Przewoźnik rozważa także uruchomienie bezpośrednich lotów do Podgoricy lub Tivatu. Inwestorzy z państw Zatoki Perskiej są od kilku lat jednymi z największych inwestorów w Czarnogórze. W obszarze ich zainteresowań są usługi budowlane oraz deweloperskie i finanse.

fot. mat. prasowe
Reklama
W tym temacie przeczytasz
Brak wiadomości
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama