Emirates odwołuje loty do USA z uwagi na huragan Dorian

2 września 2019 08:00
Linia lotnicza Emirates Airline poinformowała w weekend o odwołaniu dzisiejszych lotów do i z Orlando na Florydzie. Wszystko za sprawą zbliżającego się do wybrzeży USA huraganu Dorian.
Reklama
Dorian, który wczoraj wieczorem był już huraganem kategorii 5 w skali Saffira-Simpsona może jeszcze nabrać energii i nie tylko utrzymać wczorajszą prędkość 290 km/h, a nawet rozpędzić się do 350 km/h. Huragan doprowadził do tej pory do zamknięcia międzynarodowego lotniska w Orlando oraz portu Daytona Beach International. Większość obszarów wzdłuż wybrzeża Florydy jest w tej chwili utrzymywana w stanie pełnej gotowości na nadejście tropikalnej burzy.


W wydanym oświadczeniu linia Emirates podaje, że ściśle monitoruje sytuację i że ma na celu powiadamianie klientów w możliwie największym stopniu i jak najszybciej, jeśli wystąpią jakiekolwiek dalsze zmiany w działalności operacyjnej przewoźnika. Emirates wezwał również swoich klientów posiadających bilety do lub z Orlando, aby skontaktowali się z lokalnym biurem linii lub sprawdzili status swoich lotów online.

- Poszkodowani przez odwołanie lotów pasażerowie są planowani do skierowania na alternatywne loty. Przepraszamy za wszelkie niedogodności, bezpieczeństwo naszej załogi i pasażerów ma jednak największe znaczenie - oświadczył przewoźnik.


Poza Florydą huragan Dorian grozi również uderzeniem w inne pobliskie stany, w tym w Karolinę Południową i Georgię, a tam właśnie znajdują się przestrzenie publiczne oferujące przyjęcie ludności ewakuowanej z obszaru objętego uderzeniem huraganu. Między innymi z tego powodu gubernator Karoliny Północnej także nakazał podjęcie działań nadzwyczajnych przed nadejściem Doriana i wezwał mieszkańców stanu do przygotowania się do schronienia siebie, a także ewentualnych przybyszów z innych regionów.

Donald Trump, prezydent USA, napisał na swoim koncie na Twitterze, że Dorian uderzy nie tylko we Florydę, Karolinę Południową i Georgię, ale też w Karolinę Północną i Alabamę. Ostrzegł też, że wiatr może być dużo silniejszy niż przewidywano, i że może to być jeden z najsilniejszych huraganów w historii. Wczoraj przed południem czasu lokalnego tropikalny sztorm uderzył w Bahamy, gdzie siał poważne spustoszenie.


Z uwagi na nadejście huraganu Dorian według komunikatu na Twitterze zmiany w rozkładzie przewidują także linie Virgin Atlantic oraz oczywiście wszyscy krajowi przewoźnicy z USA obsługujący rejony narażone na skutki wichury.

fot. mat. prasowe, Twitter


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy