Thai Air Asia X chce zainaugurować w sezonie zimowym loty do Europy

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
14 sierpnia 2019 09:00
9 komentarzy
Operujący na trasach dalekodystansowych niskokosztowy Thai Air Asia X jest bliski uruchomienia wyczekiwanych połączeń z Bangkoku do Europy - informuje portal Malay Mail.
Reklama

Podczas zwołanej konferencji prasowej, Tan Sri Tony Fernandes, dyrektor generalny grupy Air Asia poinformował, że przewoźnik jest bliski uruchomienia nowych połączeń z Bangkoku do Europy. Nie sprecyzował jednak dokąd linia miałaby latać.

- Jesteśmy gotowi by rozpocząć loty do Europy z końcem bieżącego, lub na początku przyszłego roku - powiedział Fernandes.


Fernandes podkreślił, że linia oczekuje obecnie niezbędnych zgód, które wydane mają zostać przez organy właściwe ws. lotnictwa cywilnego. Po uzyskaniu kompletu dokumentów przewoźnik ogłosi nowe trasy z lotniska Don Mueang w Bangkoku.

Ogłoszone trasy miałyby być obsługiwane najnowszymi airbusami A330-900neo. Pierwsza z dwóch maszyn tego typu, leasingowana od Avolonu, została przed kilkoma dniami odebrana przez Thai Air Asia X.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_edf2d 2019-08-15 22:05   
gość_edf2d - Profil gość_edf2d
gość_cfd4e - te dwie linie będą się wymieniać i latać na zmianę.
gość_cfd4e 2019-08-14 19:18   
gość_cfd4e - Profil gość_cfd4e
do gość_f2445. Po Thai Airways International z 2 lotami dziennie od stycznia na A380 do KRK myslisz że Air Asia jeszcze wejdzie na tą trasę? Jest aż taki potencjał?
gość_ec29c 2019-08-14 18:27   
gość_ec29c - Profil gość_ec29c
@gość_1f656

Warszawa dzięki LOT-owi ma long haul na poziomie Mediolanu, czy Wiednia. Większy od bogatszych Berlina, Pragi, czy Sztokholmu. Można nawet napisać zbyt duży.

@adam1987

Tylko LOT mógłby się zdecydować, ale wybrał Colombo, bo jest bliżej i tam były wyższe ceny. Z takich kierunków jest jeszcze Kathmandu i Kilimanjaro. Do Bangkoku LOT lata jako charter w zimie raz w tygodniu. Oczywiście mógłby latać dla ruchu P2P, z godzinami dla P2P i cenami dla P2P np. dwa razy/tydz. w lecie i cztery razy/tydz. w zimie. Bangkok mógłby też zastąpić Singapur.

@gość_f2445

Nawet, gdyby umowy pozwalały jest to mało prawdopodobne. Kraków/Katowice są biedniejsze od Warszawy, a większość zamożnych ludzi w zimie jeździ/lata na narty. W Krakowie to brakuje zimą połączenia Kraków - Sofia. Bo Turyn, Genewa, Kutaisi, Zurych, Mediolan, Bukareszt, Malaga, Barcelona (wszystko kierunki narciarskie w zimie) już są.

Z dalekich tras wylotowych tylko Kathmandu wywołałoby euforię i być może raz - dwa razy na tydzień w sezonie himalajskim ktoś mógłby z zyskiem zapełnić samolot.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama