IndiGo wchodzi do Wietnamu i Chin

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
02 sierpnia 2019 09:14
Po gwałtownym rozszerzeniu swojej obecności w Azji i na Bliskim Wschodzie, największy prywatny indyjski przewoźnik pasażerski planuje dodać do swojego rozkładu m. in. Hanoi i Chengdu.
Reklama

Codziennie loty z Delhi do Chengdu rozpoczną się już 15 września br., natomiast do stolicy Hanoi IndiGo poleci ze swojej bazy w Kalkucie – od 3 października. Przewoźnik ponadto zwiększy liczbę połączeń m. in. z Singapuru, Bangkoku i Rangunu.

– Nasz przewoźnik otrzymał już od wietnamskich władz stosowne zezwolenia na rozpoczęcie operacji z Indii do Hanoi. Już niedługo będzie można kupić bilety na loty do Wietnamu. Chciałbym także podkreślić, że ok. 50 proc. naszego wzrostu w tym roku odbędzie się na trasach międzynarodowych – powiedział William Boulter, dyrektor handlowy IndiGo.

W marcu br. IndiGo zainaugurował ponadto loty z Delhi do Stambułu, co wiązało się z zawarciem przez przewoźnika pierwszej umowy code-share, z Turkish Airlines. To porozumienie pozwoli pasażerom z Indii podróżować przez Stambuł do 12 miast w Europie.IndiGo ma niemal 50 proc. udziału w rynku lotów krajowych po Indiach, gdzie obecnie oferuje około 1400 lotów dziennie i łączy 56 miast. Przewoźnik operuje także na 18 lotniskach poza granicami Indii i zapowiada dalszy stały wzrost na trasach międzynarodowych.

IndiGo stale zwiększa również swoją flotę, w której średnio co tydzień pojawia się jeden nowy samolot. Obecnie przewoźnik dysponuje ponad 238 samolotami, w tym airbusami A320ceo (128 sztuk), A320neo (87 sztuk), A321neo (5 sztuk) i ATR 72-600 (18 sztuk).

fot. materiały prasowe przewoźnika

Reklama
Tagi
indie indigo

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama