110 milionów złotych od PPL dla lotniska w Szczecinie

26 lipca 2019 12:02
2 komentarze
Samorządowi udziałowcy Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów dogadali się z Przedsiębiorstwem Państwowym "Porty Lotnicze" w sprawie dofinansowania lotniska.
Reklama
Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (PPL) osiągnęło porozumienie z samorządowymi udziałowcami lotniska Szczecin-Goleniów, tj. miastem Szczecin, województwem zachodniopomorskim i gminą Goleniów. Dzięki temu możliwe będzie sfinansowanie przez PPL wartego blisko 110 mln zł programu inwestycyjnego portu lotniczego. Tym samym PPL po raz kolejny potwierdziło, że lotnisko w Szczecinie jest ważnym punktem polskiej infrastruktury lotniczej i nie ma wątpliwości co do sensu jego istnienia z jednoczesnym podkreśleniem konieczności jego pilnego rozwoju.

PPL, w ślad za wystąpieniem premiera Mateusza Morawieckiego z dnia 12 maja br. w sprawie rozbudowy Lotniska Szczecin-Goleniów, przy wsparciu Tomasza Hinca, wojewody zachodniopomorskiego, przystąpiło niezwłocznie do prac warunkujących rozpoczęcie wartego blisko 110 mln zł programu inwestycyjnego w infrastrukturę lotniska. Osobiste zaangażowanie wojewody zachodniopomorskiego zaowocowało pierwszym spotkaniem stron, na którym określono warunki i główne kierunki działania.


Respektując przyjęte założenia, w celu wypracowania stosownego porozumienia, w maju i czerwcu, odbyto turę spotkań z udziałem przedstawicieli najwyższego szczebla właścicielskiego - prezes PPL, marszałek województwa zachodniopomorskiego, prezydent Szczecina, burmistrz Goleniowa. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i merytorycznej oraz odpowiedzialnej postawie wszystkich udziałowców spółki, udało się ustalić warunki gwarantujące rozwój Portu Lotniczego w Szczecinie.

Wierząc w konstruktywne podejście uczestników przeprowadzonych negocjacji i powodzenie projektu, PPL w swych planach już wcześniej zarezerwowało środki pieniężne pozwalające na samodzielne sfinansowanie całości inwestycji. Przyjęcie koncepcji rozwoju portu i stosowne uzgodnienia w formie porozumienia z pozostałymi udziałowcami spółki reprezentującymi samorząd, stworzyły warunki dla podjęcia działań do podwyższenia jej kapitału zakładowego o wspomniane 110 mln zł.

Ostatnie komentarze

pasazerA 2019-07-27 00:03   
pasazerA - Profil pasazerA
Jednym z elementów rozwoju będzie uruchomienie CAT II w SZZ.
I to jest najlepsza wiadomość
gość_e0140 2019-07-26 12:36   
gość_e0140 - Profil gość_e0140
Nareszcie. Ten terminal woła o pomstę od wielu lat!
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy