×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


110 milionów złotych od PPL dla lotniska w Szczecinie


Samorządowi udziałowcy Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów dogadali się z Przedsiębiorstwem Państwowym "Porty Lotnicze" w sprawie dofinansowania lotniska.


Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (PPL) osiągnęło porozumienie z samorządowymi udziałowcami lotniska Szczecin-Goleniów, tj. miastem Szczecin, województwem zachodniopomorskim i gminą Goleniów. Dzięki temu możliwe będzie sfinansowanie przez PPL wartego blisko 110 mln zł programu inwestycyjnego portu lotniczego. Tym samym PPL po raz kolejny potwierdziło, że lotnisko w Szczecinie jest ważnym punktem polskiej infrastruktury lotniczej i nie ma wątpliwości co do sensu jego istnienia z jednoczesnym podkreśleniem konieczności jego pilnego rozwoju. 

PPL, w ślad za wystąpieniem premiera Mateusza Morawieckiego z dnia 12 maja br. w sprawie rozbudowy Lotniska Szczecin-Goleniów, przy wsparciu Tomasza Hinca, wojewody zachodniopomorskiego, przystąpiło niezwłocznie do prac warunkujących rozpoczęcie wartego blisko 110 mln zł programu inwestycyjnego w infrastrukturę lotniska. Osobiste zaangażowanie wojewody zachodniopomorskiego zaowocowało pierwszym spotkaniem stron, na którym określono warunki i główne kierunki działania. 


Respektując przyjęte założenia, w celu wypracowania stosownego porozumienia, w maju i czerwcu, odbyto turę spotkań z udziałem przedstawicieli najwyższego szczebla właścicielskiego - prezes PPL, marszałek województwa zachodniopomorskiego, prezydent Szczecina, burmistrz Goleniowa. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i merytorycznej oraz odpowiedzialnej postawie wszystkich udziałowców spółki, udało się ustalić warunki gwarantujące rozwój Portu Lotniczego w Szczecinie. 

Wierząc w konstruktywne podejście uczestników przeprowadzonych negocjacji i powodzenie projektu, PPL w swych planach już wcześniej zarezerwowało środki pieniężne pozwalające na samodzielne sfinansowanie całości inwestycji. Przyjęcie koncepcji rozwoju portu i stosowne uzgodnienia w formie porozumienia z pozostałymi udziałowcami spółki reprezentującymi samorząd, stworzyły warunki dla podjęcia działań do podwyższenia jej kapitału zakładowego o wspomniane 110 mln zł.gość_4c7da - Profil
gość_4c7da
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie