×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nowe fotele klasy ekonomicznej premium w Lufthansie


Podczas odbywającego się w poniedziałek (24.06) we Frankfurcie wydarzenia Capital Markets Day zorganizowanego przez Lufthansę, linia zaprezentowała nowe fotele klasy ekonomicznej premium, które mają trafić do nowych boeingów 777X zamówionych przez niemieckiego przewoźnika.


Lufthansa to pierwszy klient Boeinga na najnowszą maszynę tego producenta, jaką jest model 777X. To właśnie do niemieckiego przewoźnika ma trafić pierwszy egzemplarz tego samolotu. Lufthansa musi jednak liczyć się z prawdopodobnym opóźnieniem terminu dostawy, ponieważ proces produkcji i certyfikacji przeciąga się. Boeing miał nadzieję zaprezentować samolot na ostatnim paryskim pokazie lotniczym, ale nie udało się dotrzymać tego terminu. Maszyna wykonała pierwsze testy kołowania dopiero w zeszłym tygodniu. Pomimo opóźnień producent jest jednak dumny z tego kolejnego już kamienia milowego w procesie przygotowywania 777X do służby.


Od przyszłego roku właśnie na pokładach nowych boeingów 777X mają zadebiutować świeżo zaprezentowane fotele klasy ekonomicznej premium. Lufthansa poinformowała w poniedziałek, że w B777-9 nowe siedzenia będą dostępne od trzeciego kwartału 2020 roku. Kolejno w takie same fotele zostaną wyposażone również starsze samoloty. Poza Lufthansą te same fotele będą montowane w samolotach Swissa. Od 2021 roku będą w nie wyposażane boeingi 777-3 szwajcarskiej linii. Kolejnymi będą też airbusy A340-300 tego przewoźnika. Jest to o tyle ciekawe, że wskazuje na plany Swiss Airlines co do wykorzystywania A340 przez jeszcze jakiś czas, mimo że tendencji, by rezygnować z czterosilnikowych maszyn na rzecz tańszych w eksploatacji samolotów dwusilnikowych. A340 Swissa będą miały średnio 17 lat gdy zostaną zmodernizowane i wyposażone w nowe fotele. Być może w przypadku tej linii niemiecki holding liczy na szybki zwrot z tej inwestycji nawet w wiekowych samolotach.


Według danych opublikowanych przez Lufthansa Group, klasa ekonomiczna premium generuje stosunkowo największe przychody z wykonywanych operacji w porównaniu do innych klas. Są to kwoty o ok 33 proc. wyższe na metr kwadratowy powierzchni pokładu niż w klasie ekonomicznej. Spowodowane jest to znacznie wyższą ceną biletów, ale niewiele większym kosztem linii lotniczej. Co ciekawe przychody z klasy ekonomicznej premium są nawet o 6 proc. wyższe niż z klasy biznes. W boeingach 777X zamówionych przez Lufthansa Group będą właśnie aranżowane te trzy klasy, a więc inwestycja w nowe fotele dla najbardziej rentownej z nich wydaje się być uzasadniona.

fot. mat. prasowe Lufthansagość_84e4a - Profil
gość_84e4a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie