Nowe fotele klasy ekonomicznej premium w Lufthansie

26 czerwca 2019 09:58
2 komentarze
Podczas odbywającego się w poniedziałek (24.06) we Frankfurcie wydarzenia Capital Markets Day zorganizowanego przez Lufthansę, linia zaprezentowała nowe fotele klasy ekonomicznej premium, które mają trafić do nowych boeingów 777X zamówionych przez niemieckiego przewoźnika.
Reklama
Lufthansa to pierwszy klient Boeinga na najnowszą maszynę tego producenta, jaką jest model 777X. To właśnie do niemieckiego przewoźnika ma trafić pierwszy egzemplarz tego samolotu. Lufthansa musi jednak liczyć się z prawdopodobnym opóźnieniem terminu dostawy, ponieważ proces produkcji i certyfikacji przeciąga się. Boeing miał nadzieję zaprezentować samolot na ostatnim paryskim pokazie lotniczym, ale nie udało się dotrzymać tego terminu. Maszyna wykonała pierwsze testy kołowania dopiero w zeszłym tygodniu. Pomimo opóźnień producent jest jednak dumny z tego kolejnego już kamienia milowego w procesie przygotowywania 777X do służby.


Od przyszłego roku właśnie na pokładach nowych boeingów 777X mają zadebiutować świeżo zaprezentowane fotele klasy ekonomicznej premium. Lufthansa poinformowała w poniedziałek, że w B777-9 nowe siedzenia będą dostępne od trzeciego kwartału 2020 roku. Kolejno w takie same fotele zostaną wyposażone również starsze samoloty. Poza Lufthansą te same fotele będą montowane w samolotach Swissa. Od 2021 roku będą w nie wyposażane boeingi 777-3 szwajcarskiej linii. Kolejnymi będą też airbusy A340-300 tego przewoźnika. Jest to o tyle ciekawe, że wskazuje na plany Swiss Airlines co do wykorzystywania A340 przez jeszcze jakiś czas, mimo że tendencji, by rezygnować z czterosilnikowych maszyn na rzecz tańszych w eksploatacji samolotów dwusilnikowych. A340 Swissa będą miały średnio 17 lat gdy zostaną zmodernizowane i wyposażone w nowe fotele. Być może w przypadku tej linii niemiecki holding liczy na szybki zwrot z tej inwestycji nawet w wiekowych samolotach.


Według danych opublikowanych przez Lufthansa Group, klasa ekonomiczna premium generuje stosunkowo największe przychody z wykonywanych operacji w porównaniu do innych klas. Są to kwoty o ok 33 proc. wyższe na metr kwadratowy powierzchni pokładu niż w klasie ekonomicznej. Spowodowane jest to znacznie wyższą ceną biletów, ale niewiele większym kosztem linii lotniczej. Co ciekawe przychody z klasy ekonomicznej premium są nawet o 6 proc. wyższe niż z klasy biznes. W boeingach 777X zamówionych przez Lufthansa Group będą właśnie aranżowane te trzy klasy, a więc inwestycja w nowe fotele dla najbardziej rentownej z nich wydaje się być uzasadniona.

fot. mat. prasowe Lufthansa

Ostatnie komentarze

gość_93c46 2019-06-30 00:16   
gość_93c46 - Profil gość_93c46
Szkoda, se wbrew temu co sugeruje tytuł ani słowa nie ma w tej informacji o samych fotelach. Rozumiem, ze pan redaktor nie mógł nic napisać, bo nie ma o tym pojęcia i póki co poza zdjęciem innym źródłem informacji nie dysponuje, ale czy jest sens tytułować tekst w sposób, który wprowadza w błąd czytelnika?
gość_00546 2019-06-26 21:24   
gość_00546 - Profil gość_00546
Te siedzenia to katastrofa bo są w skorupie. Jeśli odchylasz tył fotela w dół to siedzenie wysuwa się do przodu i miejsca na nogi będzie tyle samo co w ekonomicznej. Jak LH chce wygonić pasażerów z klasy Premium to te siedzenia są do tego bardzo dobre.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy