×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kraków: Nowa linia autobusowa na lotnisko


Pasażerowie krakowskiego portu będą mogli w okresie wakacyjnym dotrzeć na lotnisko nową linią przyspieszoną, która zapewni transport z/do centrum miasta.


Ze względu na prace modernizacyjne prowadzone w obrębie Krakowskiego Węzła Kolejowego lotnisko od dłuższego czasu zmaga się z problemem ograniczonej liczby pociągów docierających pod terminal. W praktyce, kolejny miesiąc z rzędu pociągi kursują w nierównym takcie i z bardzo przeciętną częstotliwością.

Choć Koleje Małopolskie, przewoźnik samorządowy wykonujący połączenia w ramach Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej, zapewnia na czas trwających remontów infrastruktury kolejowej autobusy zastępcze, to każdy kto miał okazję korzystać z tej usługi, z pewnością wie, że nie rozwiązują one problemu - zwłaszcza w okresie letniego, wzmożonego ruchu przyjazdowego i wyjazdowego.

Z kolei oferta równolegle kursujących autobusów miejskich linii "208" i "252", objętych osobną taryfą, również nie stanowi zachęcającej oferty - podróż z pierwszą linii, która zresztą kursuje średnio raz na godzinę, z reguły wiąże się z niewygodą, ponieważ oprócz obsługi lotniska dla krakowian pełni ona także funkcje dowozowe m.in. z/do kampusu Uniwersytetu Rolniczego na Mydlnikach. Druga z linii dojeżdża w okolice krakowskiego Centrum Kongresowego ICE, omijając w drodze na lotnisko centrum - do którego przeważnie udają się przybywający do stolicy Małopolski turyści.Dlatego w wakacyjnym rozkładzie - od soboty 29 czerwca - pojawi się linia "308", która pojedzie po trasie identycznej jak "208", ale zatrzymując się tylko na pięciu przystankach pośrednich (Politechnika, Nowy Kleparz, Plac Inwalidów, Czarnowiejska, Bronowice Wiadukt). Dzięki temu czas podróży ulegnie skróceniu, a podróżni, którzy opuszczą halę przylotów krócej będą oczekiwać na autobus miejski, który zawiezie ich w okolice dworca PKP.

Jak informuje Krabok - krakowski blog związany z komunikacją miejską - nowo uruchomioną linię będzie po części finansować lotnisko.

fot. Bartłomiej Morgagość_d24e8 - Profil
gość_d24e8
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie