Lufthansa Group: 25. edycja raportu o zrównoważonym rozwoju

12 czerwca 2019 09:30
Lufthansa Group opublikowała 25. edycję raportu o zrównoważonym rozwoju. Już od ćwierć wieku w opracowaniu zatytułowanym „Balance” firma dzieli się informacjami dotyczącymi swoich działań, programów i postępów ale i wyzwań, które napotyka w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu.
Reklama
W 2018 r. Lufthansa Group z pomocą ankiety przeprowadzonej wśród grup interesariuszy ponownie zidentyfikowała tematy, które powinny zostać poruszone w raporcie. Jej wyniki posłużyły do stworzenia „matrycy istotności”, którą można znaleźć w raporcie.

Odpowiedzialność za środowisko oraz społeczeństwo są podstawowymi zasadami w strategii Lufthansa Group. Od wielu lat firma działa intensywnie na rzecz ograniczania negatywnego wpływu swoich działań biznesowych na środowisko do niezbędnego minimum – zarówno w powietrzu, jak i na ziemi. Głównym tematem opublikowanego raportu są dokonania Lufthansa Group w zakresie odpowiedzialności począwszy od 1994 roku oraz wyzwania, które stawia przyszłość.

- Jako grupa lotnicza rozumiemy, że wzrost liczby obsługiwanych pasażerów w poprzednich latach kładzie na nas coraz większą odpowiedzialność za to, by przyszłość mobilności była kształtowana z myślą o środowisku. By osiągnąć ten cel, nieustannie inwestujemy w nowe i – co istotniejsze – wydajniejsze samoloty. Zamierzamy zostać liderem w zakresie odpowiedzialności w branży lotniczej - napisał we wstępie do raportu Carsten Spohr, prezes zarządu oraz dyrektor naczelny Deutsche Lufthansa AG.


Sukcesy już są widoczne: linie należące do Lufthansa Group nie tylko poprawiły wydajność paliwową o 30 proc. od 1994 roku, ale i pobiły w 2018 r. rekord wydajności: linie pasażerskie zużyły średnio tylko 3,65 litra paliwa lotniczego w przeliczeniu na jednego pasażera i odcinek wynoszący 100 km. Wynik ten jest o 0,8 proc. lepszy niż ubiegłoroczny i jest najniższym w historii firmy.

Nowy rekord jest wynikiem programu modernizacji floty pod kątem zrównoważonego rozwoju oraz wielu projektów mających na celu zwiększenie efektywności paliwowej. Lufthansa Group nie tylko przeciera szlaki dla nowych, przyjaznych dla środowiska technologii, ale i stale inwestuje w optymalizację floty. W marcu tego roku Lufthansa Group zamówiła 40 ultranowoczesnych boeingów 787-9 i airbusów A350-900, uważanych za najwydajniejsze samoloty w swojej klasie biorąc pod uwagę rejsy długodystansowe. W sumie Lufthansa Group zamówiła 210 nowych samolotów, które będą dostarczane do 2027 roku (stan na 7 maja 2019 r.). Latem 2020 r., jako jedna z pierwszych linii lotniczych na świecie, Lufthansa odbierze nowego Boeinga 777-9. Lufthansa Group w sumie zamówiła 20 egzemplarzy tego wyjątkowo wydajnego samolotu długodystansowego.

Zatrudniająca ponad 135 tys. pracowników ze 176 krajów Lufthansa Group jest prawdziwie międzynarodową firmą (w 1994 r. było to 57,8 tys. pracowników z 91 krajów). Równość i różnorodność, szacunek dla praw człowieka oraz do siebie nawzajem kształtują firmę oraz sposób, w jaki podchodzi ona do klientów i dostawców. Te i inne wartości zostały włączone do Kodeksu Postępowania Lufthansa Group stosowanego od 2017 roku.

Jako podmiot biznesowy Lufthansa Group od 20 lat włącza się w sprawy społeczne za pośrednictwem swojej organizacji charytatywnej help alliance. Od 1999 roku zainwestowała ona 17 milionów euro w projekty, które rocznie pomagają 23 tysiącom najmniej uprzywilejowanym osobom rozpocząć samodzielne życie.

25 wydanie „Balance”, raportu o zrównoważonym rozwoju, dostępne jest wyłącznie w formie cyfrowej tutaj.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy