British Airways kończy loty z Londynu-Heathrow do Kijowa i Petersburga

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
23 maja 2019 09:12
24 komentarzy
Linie British Airways potwierdziły, że od 4 października br. zaprzestaną lotów z Londynu-Heathrow do Kijowa i Petersburga.
Reklama

Przewoźnik obsługuje loty do rosyjskiego miasta od 1971 r., ale trasa przestała być dłużej opłacalna. Przewoźnik liczy na współpracę z innymi liniami z sojuszu Oneworld, aby zminimalizować skutki dla poszkodowanych pasażerów. Z Petersburga do Londynu-Gatwick lata Rossiya Airlines, zaś niskokosztowe linie Pobeda Airlines latały w przeszłości do Londynu-Stansted.


Brytyjski przewoźnik zawiesi także loty do Kijowa, również ze względów ekonomicznych. Zawieszenie tej trasy pozostawia trzech przewoźników oferujących loty między Londynem a Kijowem - Ryanair, który lata z Londynu-Stansted, Ukraine International Airlines, które latają z Londynu-Gatwick oraz Wizz Air, który łączy Londyn-Luton z Kijowem-Żulany.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_bbf3d 2019-05-26 11:19   
gość_bbf3d - Profil gość_bbf3d
Jeżeli BA coś zrobi to zwiększy liczbę połączeń do Warszawa ewentualnie Krakowa, w którym pracuje dla grupy IAG w centrum biznesowym ponad 400 osób. Zresztą już teraz liczba połączeń do Krakowa wzrosła. W niektóre tygodnie jest 9-10 połączeń.
gość_6687d 2019-05-25 22:56   
gość_6687d - Profil gość_6687d
Nie kłóćcie się. Zamiast GDA i WRO bardziej prawdopodobne są KRK i WAW..., w takim kontekście jak Petersburg i Kijów. LOT i tanie linie tak już nasyciły trasy z Polski do Londynu, że trzeba być wielkim optymistą aby widzieć tu miejsce na rozwój BA.
lysypiotr76 2019-05-24 17:28   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
W związku z zamiarem budowy trzeciego pasa na Heathrow w UK trwają dyskusję którą zarządzający portem zainicjowali. Pada w tych rozmowach wiele kwestii i propozycji. W planach jest rozwój połączeń krajowych, większa ekspansja do Azji. Tanie linie również chciałyby wykorzystać tą okazję i zagościć na Heathrow. Niektóre pokazały nawet destynacje które po wejściu na lotnisko by otworzyły. Niestety polskich miast tam nie ma
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama