Amazon wybuduje własne lotnisko w USA

16 maja 2019 09:15
1 komentarz
Amerykański gigant handlu przez Internet, Amazon, podjął decyzję o budowie za blisko 1,5 mld dolarów lotniska cargo, które pozwoli skrócić czas dostawy przesyłek. Jego prezes, Jeff Bezos, jest pewien, że pozwoli ono szybciej doręczać paczki.
Reklama
Port lotniczy, który stanie się bazą logistyczną Amazona powstaje w Cincinnati w Kentucky. Wartość inwestycji, która pozwoli liderowi sieciowej sprzedaży na sprawowanie jeszcze większej kontroli nad procesem dostarczania paczek do odbiorców i przyczyni się do skrócenia czasu oczekiwania na przesyłkę i obniżenia kosztów logistyki to około 1,5 mld dolarów. Działka, na której powstanie lotnisko Amazona została ma powierzchnię niemal 365 ha i została wydzierżawiona przez giganta na 50 lat od Cincinnati/Northern Kentucky International Airport dwa lata temu. Jej rozmiary pozwolą stworzyć lotnisko porównywalne wielkością do światowych hubów czołowych przewoźników cargo.

Podczas uroczystego rozpoczęcia budowy, które miało miejsce w ostatni wtorek, sam prezes Amazona, Jeff Bezos zasiadł w kabinie ładowarki i przerzucił pierwszą pryzmę ziemi.

- Ten hub pozwoli nam szybciej doręczać paczki do klientów - mówił Jeff Bezos, prezes Amazona, cytowany przez WCPO-TV.


Dzięki budowie własnego lotniska Amazon uniezależni się w większym stopniu od firm kurierskich jak FedEx czy UPS. Inwestycja jest związana z głośnym projektem dostaw w ciągu jednego dnia, który Amazon chce wprowadzić dla uczestników programu Prime. Port lotniczy handlowego giganta stworzy miejsca pracy dla około 2 tys. osób i zostanie otwarty w ciągu dwóch lat.

Ostatnie komentarze

gość_9badd 2019-05-16 09:35   
gość_9badd - Profil gość_9badd
Amazon raczej wybuduje jedynie terminal, a nie lotnisko. Przecież będzie korzystał z całej lotniczej infrastruktury Cincinnati/Northern Kentucky International Airport.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy