×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Amazon wybuduje własne lotnisko w USA


Amerykański gigant handlu przez Internet, Amazon, podjął decyzję o budowie za blisko 1,5 mld dolarów lotniska cargo, które pozwoli skrócić czas dostawy przesyłek. Jego prezes, Jeff Bezos, jest pewien, że pozwoli ono szybciej doręczać paczki.


Port lotniczy, który stanie się bazą logistyczną Amazona powstaje w Cincinnati w Kentucky. Wartość inwestycji, która pozwoli liderowi sieciowej sprzedaży na sprawowanie jeszcze większej kontroli nad procesem dostarczania paczek do odbiorców i przyczyni się do skrócenia czasu oczekiwania na przesyłkę i obniżenia kosztów logistyki to około 1,5 mld dolarów. Działka, na której powstanie lotnisko Amazona została ma powierzchnię niemal 365 ha i została wydzierżawiona przez giganta na 50 lat od Cincinnati/Northern Kentucky International Airport dwa lata temu. Jej rozmiary pozwolą stworzyć lotnisko porównywalne wielkością do światowych hubów czołowych przewoźników cargo.

Podczas uroczystego rozpoczęcia budowy, które miało miejsce w ostatni wtorek, sam prezes Amazona, Jeff Bezos zasiadł w kabinie ładowarki i przerzucił pierwszą pryzmę ziemi.

- Ten hub pozwoli nam szybciej doręczać paczki do klientów - mówił Jeff Bezos, prezes Amazona, cytowany przez WCPO-TV.


Dzięki budowie własnego lotniska Amazon uniezależni się w większym stopniu od firm kurierskich jak FedEx czy UPS. Inwestycja jest związana z głośnym projektem dostaw w ciągu jednego dnia, który Amazon chce wprowadzić dla uczestników programu Prime. Port lotniczy handlowego giganta stworzy miejsca pracy dla około 2 tys. osób i zostanie otwarty w ciągu dwóch lat.
gość_005ba - Profil
gość_005ba
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie