×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Azul odebrał pierwszego A330neo


Brazylijskie linie Azul odebrały dziś (13.05) pierwszego airbusa A330-900 stając się tym samym pierwszym użytkownikiem airbusów A330neo w obu Amerykach.


Dostarczona maszyna jest pierwszą z pięciu oczekiwanych przez Brazylijczyków. Do przewoźnika trafiła na zasadzie leasingu od firmy Avolon - w ten sam sposób pozyskane zostaną także pozostałe cztery egzemplarze.

A330neo ma umożliwić rozszerzenie dalekodystansowej siatki połączeń między Brazylią a Europą i Stanami Zjednoczonymi. Maszyny posiadają trzyklasową konfigurację kabiny, w której znajduje się łącznie 298 foteli: 34 w klasie biznes, 96 w klasie ekonomicznej premium oraz 168 w klasie ekonomicznej.

Jesteśmy bardzo dumni z miana pierwszego operatora A330neo w obu Amerykach. Ten nowy samolot odegra kluczową rolę w naszej przyszłej ekspansji, idealnie wpasowuje się również w naszą strategię posiadania nowoczesnej i ekonomicznej floty - powiedział John Rodgerson, dyrektor generalny Azul.


Założony w 2008 r. Azul jest brazylijskim przewoźnikiem wykonującym loty do 108 miejsc docelowych w Ameryce Południowej, Stanach Zjednoczonych i Portugalii.

fot. mat. prasowegość_49019 - Profil
gość_49019
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie