Nowy przewoźnik Davida Neelemana wystartuje w 2021 r.

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
01 października 2020 10:36
Długo oczekiwane uruchomienie Breeze Airways zostało po raz kolejny przesunięte w czasie – według najnowszego planu przewoźnik ma rozpocząć działalność dopiero w 2021 r.
Reklama

Ze względu na światowy kryzys w lotnictwie wywołany pandemią koronawirusa, David Neeleman, założyciel nowego projektu Breeze Airways, chce obecnie wystartowania połączeń pasażerskich w marcu 2021 r. Pomimo początkowych planów rozpoczęcia lotów w drugiej połowie 2020 r., już w lipcu potwierdzono, że start Breeze Airways będzie przesunięty w czasie o kilka do kilkunastu miesięcy – najwcześniejszą datę, jaką sugerowano, był styczeń 2021.

W sierpniu br. David Neeleman, założyciel Breeze, poinformował, że do tej pory udało się zebrać kwotę 83 mln dolarów (ok. 320 mln złotych) kapitału na start lotów. Jak uważa, jest to kwota zadowalająca i wystarczająca, aby rozpocząć operacje pasażerskie, jednak koronakryzys nie jest na to dobrym momentem.

W ostatnich tygodniach decydenci Breeze Airways uzyskali niezbędne zgody na loty pasażerki oraz ogłosili zamiar ustanowienia dwóch baz operacyjnych w południowo-wschodnich Stanach Zjednoczonych – jednak ich dokładne umiejscowienie nie zostało ujawnione. Oficjalna inauguracja baz ma mieć miejsce w marcu 2021 r. Początkowo, zanim zacznie stopniowo rozbudowywać swoją siatkę połączeń, przewoźnik będzie obsługiwać siedem tras. Większość lotów będzie odbywać się we wschodnim regionie Stanów Zjednoczonych, który, według Breeze Airways jest rynkiem niedostatecznie zagospodarowanym.


Fot.: Breeze Airways
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama