Azul Brazilian Airlines z kolejnym połączeniem do Europy

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
10 grudnia 2018 08:40
Brazylijski tani przewoźnik będzie latał pomiędzy Porto w Portugalii oraz swoją bazą w porcie lotniczym Campinas-Viracopos położonym 100 km na północny zachód od São Paulo.
Reklama

Loty rozpoczną się 3 czerwca 2019 r. i będą realizowane trzy razy w tygodniu. Starty z São Paulo będą odbywać się we wtorki, czwartki i soboty, natomiast w drogę powrotną samolot wzbije się w powietrze w poniedziałki, środy i piątki. Do obsługi rotacji posłuży airbus A330-200. Azul oferuje już swoim pasażerom codzienne loty z lotniska São Paulo-Viracopos do Lizbony.

Lotnisko w Campinas i największe miasto w Brazylii dzieli ponad 100 km, jednak Azul zapewnia swoim pasażerom bezpłatny transport autokarowy pomiędzy lotniskiem i São Paulo.


- Przez naszą bazę w Campinas udostępnimy połączenie z Porto do Porto Alegre, Florianópolis, Kurytyby, Belo Horizonte, Rio de Janeiro, Goiânia i Cuiabá w czasie krótszym niż dziewięć godzin. Jednak podróżni z Brazylii, dzięki współpracy z TAP Portugal, będą mogli także przez Porto wygodnie dotrzeć między innymi do Amsterdamu, Genui, Luksemburga i Londynu. Nowy lot do Porto to ważny kamień milowy dla Azul, lotniska Viracopos i brazylijskiego rynku lotniczego. To połączenie przede wszystkim wzmacnia nasz główny hub, z którego zaoferujemy jeszcze więcej możliwości połączeń ramach siatki krajowej i międzynarodowej. Jestem pewien, że nowy kierunek okaże się sukcesem - powiedział Abhi Shah, dyrektor finansowy Azul.

Azul Brazilian Airlines został założony w 2008 roku przez Davida Neelemana, założyciela i byłego szefa amerykańskiej taniej linii lotniczej JetBlue. Azul ma swoją główną bazę na lotnisku Campinas koło São Paulo, skąd obsługuje połączenia do wszystkich ważniejszych w Brazylii. Jest to największa linia lotnicza Brazylii ze względu na liczbę obsługiwanych miejsc docelowych. Oprócz lotów do Europy, Azul obsługuje także dalekodystansowe połączenia do Fort Lauderdale oraz Orlando w Stanach Zjednoczonych.

Przewoźnik dysponuje flotą 127 samolotów. 60 maszyn Embraer 195 oraz 10 sztuk E190, 40 ATR 72-600, 11 samolotów Airbus A320 i A320neo oraz 6 sztuk A330-200. Firma posiada również zamówienia na 30 embraerów 195-E2 i 5 airbusów A330-900.

fot.: materiały prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama