×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Turkmenistan Airlines wraca do Europy


Linie Turkmenistan Airlines od 1 czerwca br. ponownie polecą z Aszchabadu do Londynu-Heathrow, Birmingham i Frankfurtu - wynika z systemu rezerwacyjnego przewoźnika, któremu EASA zawiesiła prawo do wykonywania lotów do UE ze względów bezpieczeństwa.


Na początku lutego br. EASA ze względów bezpieczeństwa zawiesiła przewoźnikowi prawo do obsługi połączeń z krajami Unii Europejskiej, przez co przewoźnik musiał zamknąć te trasy. Linia szukała wtedy firm gotowych do wyczarterowania samolotów do obsługi lotów na stary kontynent.  

Azjatycki przewoźnik Turkmenistan Airlines poszukuje na rynku linii gotowych wyczarterować mu samoloty do obsługi połączeń z krajami Unii Europejskiej po tym jak w poniedziałek (4.02) EASA zawiesiła mu ze względów bezpieczeństwa prawo do ich wykonywania.


W systemie rezerwacyjnym przewoźnika ponownie znalazły się loty do Londynu, Birmingham i Frankfurtu. Przewoźnik wcześniej latał także do Paryża, ale to połączenie na razie nie będzie wznowione. Oznacza to, że przewoźnik najprawdopodobniej spełnia już międzynarodowe standardy bezpieczeństwa, choć EASA nie potwierdziła jeszcze odwieszenia zakazu. 

Wznowienie połączeń oznacza, że tysiące Pendżabczyków z Londynu i Birmingham ponownie będą mogli polecieć z przesiadką do indyjskiego Amritsaru. 

fot. mat. prasowe
gość_a0819 - Profil
gość_a0819
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie