Turkmenistan Airlines wraca do Europy

7 maja 2019 12:37
4 komentarze
Linie Turkmenistan Airlines od 1 czerwca br. ponownie polecą z Aszchabadu do Londynu-Heathrow, Birmingham i Frankfurtu - wynika z systemu rezerwacyjnego przewoźnika, któremu EASA zawiesiła prawo do wykonywania lotów do UE ze względów bezpieczeństwa.
Reklama

Na początku lutego br. EASA ze względów bezpieczeństwa zawiesiła przewoźnikowi prawo do obsługi połączeń z krajami Unii Europejskiej, przez co przewoźnik musiał zamknąć te trasy. Linia szukała wtedy firm gotowych do wyczarterowania samolotów do obsługi lotów na stary kontynent.

Azjatycki przewoźnik Turkmenistan Airlines poszukuje na rynku linii gotowych wyczarterować mu samoloty do obsługi połączeń z krajami Unii Europejskiej po tym jak w poniedziałek (4.02) EASA zawiesiła mu ze względów bezpieczeństwa prawo do ich wykonywania.


W systemie rezerwacyjnym przewoźnika ponownie znalazły się loty do Londynu, Birmingham i Frankfurtu. Przewoźnik wcześniej latał także do Paryża, ale to połączenie na razie nie będzie wznowione. Oznacza to, że przewoźnik najprawdopodobniej spełnia już międzynarodowe standardy bezpieczeństwa, choć EASA nie potwierdziła jeszcze odwieszenia zakazu.

Wznowienie połączeń oznacza, że tysiące Pendżabczyków z Londynu i Birmingham ponownie będą mogli polecieć z przesiadką do indyjskiego Amritsaru.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_5ae2e 2019-05-07 22:29   
gość_5ae2e - Profil gość_5ae2e
o proszę a od jesieni LOT ma latać właśnie do Azerbejdżanu, Turkmenistanu i Iraku, chwilowo decyzje wstrzymują uziemiione MAXy aczkolwiek czynione są wielkie poszukiwania 737-800, które docelowo w późniejszym etapie docelowo miałby by trafić do uruchamianego LOT Charters.
gość_ec29c 2019-05-07 21:59   
gość_ec29c - Profil gość_ec29c
@gość_a4b70

Nie wiem czemu ma służyć ta uwaga. Nie wiem też, czy umowa Polski z Turkmenistaenem w ogóle istnieje.

Natomiast faktem jest, że Turkish wielokrotnie deklarował chęć latania do Krakowa, na co nie pozwala umowa polsko-turecka, a zmiany blokuje rząd warszawski na wniosek warszawskich linii lotniczych.

Wiadomo też że Wizz Chciał latać z Krakowa do Mińska. Myślę, że gdyby Wizz mógł to z kierunków reglamentowanych poleciałby z Krakowa do Mińska, Moskwy, Petersburga i Nursultana.

gość_a4b70 2019-05-07 18:00   
gość_a4b70 - Profil gość_a4b70
N dobra, ale czemu nie do KRK? jakiś londyn teraz blokuje?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy