×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Flydubai przygląda się A320neo


Dyrektor generalny Flydubai w wywiadzie udzielonym portalowi CNBC przyznał, że na skutek zaistniałych problemów boeingów 737 MAX przygląda się konkurencyjnym airbusom A320neo.


Linia z Emiratów jest jednym z większych klientów programu 737 MAX. Jak wynika z danych portalu planespotters.net, przewoźnik w momencie uziemienia samolotów dysponował 10 egzemplarzami tego typu, co oznacza, że oczekuje dostaw łącznie 240 boeingów 737 MAX.

Dyrektor generalny Flydubai w wywiadzie stwierdził, że przy tak dużym zamówieniu nie mógł "bezczynnie siedzieć i nic nie robić" i musiał przyjrzeć się dostępnym na rynku opcjom:

Muszę przyjrzeć się podobnemu typowi samolotu, powiedzmy że airbusowi - powiedział Ahmed bin Saeed Al Maktoum na targach Arabian Travel Market w Dubaju w poniedziałek.

Al Maktoum zapewnił również, że będzie domagał się odszkodowania od amerykańskiego producenta, ale nie zrobi jeszcze kroku w kierunku oficjalnego anulowania zamówień.


Zapytany o to, w jaki sposób katastrofy boeingów mogą mieć wpływ na sektor lotniczy, Al Maktoum powiedział, że oczekuje dużej presji na amerykańską Federalną Administrację Lotnictwa Cywilnego (FAA), aby była ona bardziej uczciwa w kwestii certyfikacji samolotów Boeinga.

fot. mat. prasowegość_8ff27 - Profil
gość_8ff27
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie