Flydubai przygląda się A320neo

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
30 kwietnia 2019 12:00
1 komentarz
Dyrektor generalny Flydubai w wywiadzie udzielonym portalowi CNBC przyznał, że na skutek zaistniałych problemów boeingów 737 MAX przygląda się konkurencyjnym airbusom A320neo.
Reklama

Linia z Emiratów jest jednym z większych klientów programu 737 MAX. Jak wynika z danych portalu planespotters.net, przewoźnik w momencie uziemienia samolotów dysponował 10 egzemplarzami tego typu, co oznacza, że oczekuje dostaw łącznie 240 boeingów 737 MAX.

Dyrektor generalny Flydubai w wywiadzie stwierdził, że przy tak dużym zamówieniu nie mógł "bezczynnie siedzieć i nic nie robić" i musiał przyjrzeć się dostępnym na rynku opcjom:

- Muszę przyjrzeć się podobnemu typowi samolotu, powiedzmy że airbusowi - powiedział Ahmed bin Saeed Al Maktoum na targach Arabian Travel Market w Dubaju w poniedziałek.

Al Maktoum zapewnił również, że będzie domagał się odszkodowania od amerykańskiego producenta, ale nie zrobi jeszcze kroku w kierunku oficjalnego anulowania zamówień.


Zapytany o to, w jaki sposób katastrofy boeingów mogą mieć wpływ na sektor lotniczy, Al Maktoum powiedział, że oczekuje dużej presji na amerykańską Federalną Administrację Lotnictwa Cywilnego (FAA), aby była ona bardziej uczciwa w kwestii certyfikacji samolotów Boeinga.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_8b34b 2019-05-04 00:44   
gość_8b34b - Profil gość_8b34b
"Na wskutek".
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama