flydubai poleci z Dubaju do Petersburga

7 grudnia 2022 14:24
Emiracka linia flydubai zapowiedziała inaugurację nowego połączenia z Dubaju do Petersburga. Trasa zostanie zainaugurowana 20 stycznia 2023 roku w ramach popandemicznej ekspansji i będzie realizowana flotą samolotów Boeing 737 MAX 8.
Reklama
Linia flydubai, która po rosyjskiej agresji na Ukrainę nie zdecydowała się zawiesić stosunków z Rosją, już niedługo wzmocni swoją obecność w tym kraju. 20 stycznia 2023 roku emiracki przewoźnik uruchomi bezpośrednią trasę z Dubaju do Petersburga nad Zatoką Fińską. Rotacja będzie obsługiwana samolotami wąskokadłubowymi Boeing 737 MAX 8, których linia flydubai posiada w swojej flocie aż 37. Bezpośredni przelot ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich do Petersburga będzie trwał nawet 6 godzin i 50 minut, co uczyni trasę trzecim najdłuższym połączeniem w siatce przewoźnika po Pattayi i Krabi w Tajlandii.


- Otwarcie połączenia do Petersburga umożliwi rosyjskim pasażerom przelot do Dubaju i dalej w świat. Będzie to szczególnie ważne w okresie zimowym, podczas którego szczególną popularnością cieszą się ciepłe kierunki tj. Sri Lanka, Tajlandia i Zanzibar - powiedział Jeyhun Efendi, przedstawiciel linii flydubai.

To właśnie z myślą o pasażerach turystycznych linia flydubai zdecydowała się na uruchomienie lotów z Dubaju do Petersburga. Przewoźnik zaznaczył też, że sam Petersburg zachęca do odwiedzin m.in. swoją historią i architekturą.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy